نظارت بر بازار با وجود توصیه به پرهیز از دورهمی‌ و کاهش تقاضای اقلام مصرفی یلدا

۱۴:۰۵:۲۷ آذر ۲۴, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران تشریح کرد؛ نظارت بر بازار با وجود توصیه به پرهیز از دورهمی‌ و کاهش تقاضای اقلام مصرفی یلدا

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران گفت: تقاضا برای اقلام مصرفی شب یلدا تا امروز، نسبت به زمان مشابه سال گذشته کاهش داشته است، با وجود این بازرسان اصناف برای جلوگیری از اجحاف حق مصرف کننده طرح تشدید بازرسی از این کالاها را همچون سال های گذشته اجرایی خواهیم کرد.
بهنام نیک منش در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران بیان کرد: مردم ایران طبق یک سنت دیرینه هر ساله آیین شب یلدا و چله نشینی را برپا کرده و صله رحم که مورد تاکید دین اسلام است را به جا می‌آوردند اما چه کنیم که امسال شرایط متفاوت است و به موجب شیوع بیماری کرونا نیازمند رعایت‌ موارد خاصی هستیم که در راس آن پرهیز از دورهمی و صله رحم است.
وی افزود: امسال تمامی مسئولان کشوری و وزارت بهداشت تاکید کرده‌اند که مردم همچون سیزده به در، ایام محرم و … از تجمع و دورهمی پرهیز کنند و دیدارها حتی‌الامکان به صورت مجازی انجام شود.
نیک‌منش اظهار کرد: به این ترتیب، طبیعی است که تقاضا برای خرید اقلام یلدایی کمتر باشد. بررسی‌هایی که تا به امروز انجام شده است هم موید این کاهش تقاضا است. بنابراین آجیل، انار، هندوانه، مرغ و گوشت و … به طور ویژه خریداری نشده است و خرید مایحتاج روزمره تا امروز محسوس بوده است. اما با این حال، وظیفه بازرسی نظارت بر بازار است. هر ساله در چنین ایامی طرح تشدید نظارت بر بازار محصولات مرتبط با آیین یلدا را انجام می‌دادیم امسال هم به بازرسان اصناف تاکید شده است که نظارت‌ها را تشدید کنند تا اگر خانواده‌ای برای جمع خانوادگی خود خریدی داشت، در حق او اجحاف نشود.
معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران تصریح کرد: میوه و تره بار، آجیل و خشکبار، مواد پروتئینی مورد طرح تشدید بازرسی قرار خواهند گرفت.
نیک‌منش در پایان ضمن ابزار قدر دانی از همکاری بازرسان گفت: ما انتظار داریم واحدهای صنفی و مردم محدودیت‌های فعالیت را رعایت کنند تا سایه این بیماری هر چه سریع تر از سر ما برداشته شود./پ/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

1 + = 2