نرخ های گزاف اجاره بها مشکل اصلی صنف آرایشگران/ فعالیت در صنف آرایشگران مردانه صرفه اقتصادی ندارد

۱۴:۲۰:۴۳ دی ۲۰, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

رئیس اتحادیه صنف آرایشگران مردانه تهران:
نرخ های گزاف اجاره بها مشکل اصلی صنف آرایشگران/ فعالیت در صنف آرایشگران مردانه صرفه اقتصادی ندارد

رئیس اتحادیه صنف آرایشگران مردانه تهران با انتقاد از هزینه های بالا و اجاره بهای غیرمنطقی گفت: مگر یک واحدصنفی چقدر در طول ماه کار می‌کند که توان پرداخت اجاره بهای بالا را داشته باشد.

عباس گلشن ندامانی در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران افزود: متاسفانه هیچ گونه نظارتی بر روند تعیین نرخ های اجاره بها وجود ندارد و مالکان هر ساله هزینه های گزافی به درصد اجاره بها اضافه می‌کنند و یک کاسب چقدر می تواند درآمد داشته باشد که از پس تامین هزینه های اجاره، مالیات، بهداشت، دستمزد کارگر و …..برآید.
وی تصریح کرد: صنف آرایشگران در طی دو سال مدت کرونا با تعطیلی های مداوم و رعایت پروتکل ها بسیار متضرر شدند و با اینکه جزو مشاغل آسیب دیده بودند هیچ گونه حمایتی نیز از این صنف صورت نگرفت و در حال حاضر نیز با افزایش نرخ ها و اجاره بها به سختی فعالیت دارند.
رئیس اتحادیه آرایشگرانه مردانه تهران اظهار کرد: در حال حاضر فعالیت در این حرفه بسیار سخت شده است و یک متقاضی فعالیت در این رشته بعد از گذراندن دورهای آموزشی فنی و حرفه ای واحدی را احداث می‌کند که با توجه به هزینه های بالا برایشان مقرون به صرفه نیست و دستمزدها نیز در این حرفه به نسبت هزینه ها بسیار پایین است.
گلشن افزود: یکی دیگر از مشکلات اتحادیه قطع شدن سامانه صدور پروانه کسب است که باعث شده در چندماه گذشته نتوانستیم پروانه صادر کنیم .

وی تصریح کرد: حدود ۷۰ درصد واحدهای صنفی آرایشگران تهران اجاره‌ای هستند و هزینه های بالای اجاره بها باعث متوقف شدن فعالیت آنان و ضرر و زیان زیادی برایشان می شود که در حال حاضر ۲ هزار و ۴۰۰ واحدصنفی دارای پروانه در تهران مشغول فعالیت هستند و تعداد واحدهای فاقد پروانه حدو ۵ هزار واحد می باشد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × = 1