نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس: مطالبه اصناف از دولت در خصوص تبصره ۷ ماده ۷۲ را بررسی می‌کنیم

۱۴:۲۷:۰۲ اسفند ۲۱, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
مطالبه اصناف از دولت در خصوص تبصره ۷ ماده ۷۲ را بررسی می‌کنیم

به گزارش اتاق اصناف ایران علی جدی، نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص تبصره ۷ ماده ۷۲ قانون نظام صنفی و پرهیز دولت از ارائه اطلاعات در خصوص میزان جرائم دریافتی از پرونده‌های صنفی و تخصیص یک‌سوم درآمد حاصل از آن به اتاق اصناف ایران گفت: این امر مشکل‌زا و فساد آفرین است. اگر دولت منابع مالی که قانون مشخص کرده است را در اختیار اصناف نگذارد ایشان نیز انگیزه‌ای برای بازرسی‌های صنفی ندارند؛ لذا در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد.
جدی اظهار کرد: اصناف همواره پشتوانه انقلاب بوده‌اند و امروز نیز پشتوانه نظام هستند. اصناف و بازاریان معمولاً جزء افراد خوش‌حساب و باانصاف هستند.
وی بیان کرد: باید مدیریت بازار را به خود اصناف بسپاریم. هر زمان در مدیریت بازار ریز شده‌ایم، قطعاً بازار را آشفته‌ می‌کنیم. لازم است تا به اصناف و تشکل‌ها اعتماد کنیم و نتیجه کار را از ایشان بخواهیم که ثمره بهتری خواهد داشت. نگاه دولتی به اصناف موجب می‌شود که اصناف نتوانند به رسالتی که دارند به‌درستی عمل کنند.
جدی افزود: قانون و مقررات از جمله در امور مالیاتی و بیمه‌ای باید به سمتی رود که اصناف قانونمند تشویق شوند و نه اینکه جریمه شوند تا تمایل به قانونمندی افزایش یابد. اما در حال حاضر اصناف قانونمند ممکن است نتوانند با افرادی که فرار مالیاتی دارند یا پروانه کسب ندارند، رقابت کنند.
نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن اظهار کرد: در مسئله کرونا، اصناف توانستند به‌درستی بازار را مدیریت کنند و ما شاهد کمبود کالا نبودیم. ایشان از کسب درآمد خود گذشتند تا به بهداشتی جمعی کمک کنند. این نشان‌دهنده توانمندی اصناف در مدیریت است لذا دولت باید اعتماد بیشتری به اصناف داشته باشد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × = 4