مالیات باید از درآمد پرداخت شود نه از جیب کسبه

۱۷:۲۱:۵۵ خرداد ۲۷, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان یزد در دیدار با مدیر کل امور مالیاتی:مالیات باید از درآمد پرداخت شود نه از جیب کسبه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان یزد در دیدار با مدیر کل امور مالیاتی استان بر قانونمند بودن کسبه و بازاریان یزدی برای پرداخت مالیات بر اساس درآمد و نه از درآمدی که کسب نکرده اند، تاکید کرد.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان یزد، علیرضا حسنی در این دیدار با علی خورشیدی بیان کرد: مالیاتی که از کسبه دریافت می شود باید بر اساس درآمد باشد نه اینکه بازاری از دخل مغازه، جیب خود یا از اصل سرمایه مالیات برای درآمدی که کسب نکرده، بپردازد.

وی تاکید کرد: بازاریان تازه دوره دوساله کرونا، این سالهای سخت و بدون درآمد و بی رونقی بازار را پشت سر گذاشتند و هنوز از این بحران کمر راست نکرده اند و بازار هنوز جان نگرفته است که یک باره با دستور العمل وصول مالیاتی مواجه شدند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان یزد درباره پیگیری های قانونی برای حمایت از اصناف در مورد پرداخت مالیات اظهار کرد: درخواستی جهت تعویق یکساله قانون وصول مالیات ١۴٠٠ با ملاک دستگاه های کارت خوان توسط نمایندگان اصناف به مجلس ارائه شده است.
حسنی اظهار امیدواری کرد نمایندگان مجلس با درخواست اصناف کشور موافقت نمایند.

وی از مدیر کل امور مالیاتی استان با توجه به تعامل خوب با اصناف تقدیر و تشکر کرد و افزود: تعامل خوبی بین اداره کل امور مالیاتی با اتاق اصناف وجود دارد و مدیرکل امور مالیاتی استان برای تعامل با بازاریان ابراز تعامل کردند و ایشان و کارشناسان اداره کل امور مالیاتی استان آماده پاسخگویی به سوالات و رفع ابهامات بازاریان در صورت نیاز هستند./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × = 40