لبنیات در راه رسیدن به قله قیمت‌ها

۱۲:۴۲:۵۲ مرداد ۲۵, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف زنجان گفت: یکی از عوامل افزایش قیمت لبنیات برداشته شدن ارز حمایتی دولت از نهاده‌های دامی است.

به گزارش اتاق اصناف ایران سیدمحمود موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش قیمت لبنیات، اظهار کرد: یکی از عوامل افزایش قیمت لبنیات برداشته شدن ارز حمایتی دولت از نهاده‌های دامی است که رشد قیمت‌ها را برای این مواد غذایی صعودی کرد.

وی با بیان اینکه تامین نهاده‌های دامی با ارز نیمایی موجب افزایش هزینه‌های تولید شده و این نیز از جمله عواملی است که می‌تواند موجب افزایش قیمت لبنیات شود، افزود: افزایش قیمت ظروف بسته‌بندی محصولات لبنی نیز از دیگر عواملی است که بر افزایش قیمت‌ لبنیات تاثیر گذاشته است.

این مسئول ادامه داد: مجموع عوامل یاد شده سبب افزایش قیمت شیر و محصولات لبنی شده و نظارت بر قیمت‌ها نیز بر اساس نرخ اعلامی ستاد تنظیم بازار انجام می‌شود و اگر تخلفاتی مشاهده شود بلافاصله تشکیل پرونده شده و به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شود.

رئیس اتاق اصناف زنجان با اشاره به کم‌فروشی کارخانجات تولید محصولات لبنی، تصریح کرد: نظارت بر فعالیت کارخانه‌ها برعهده سازمان صنعت معدن و تجارت است، متاسفانه گاها کم‌فروشی از سوی برخی از واحدهای تولیدی لبنیات مشاهده می‌شود.

موسوی با بیان اینکه اینکه برخی از واحدهای تولیدکننده محصولات لبنی مشکلات اقتصادی واحدهای خود را با کم‌فروشی محصولات تولیدی جبران می‌کنند، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از واحدهای تولیدکننده صنعتی حجم محصولات تولیدی خود را کم می‌کنند و مردم نیز نسبت به موضوع معترض هستند.

انتهای پیام

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =