قاسم نوده فراهانی: جشنواره فروش نوروزی اصناف از ۲۰ اسفندماه در تهران آغاز می شود/ حمایت از تولید و حقوق مصرف کننده اولویت های اصلی جشنواره

۱۲:۳۷:۲۰ اسفند ۱۹, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به مزیت های برگزاری جشنواره فروش نوروزی اصناف گفت: از اتحادیه واحدهای صنفی مختلف در تهران، واحدهای صنفی حدود ۵۰ اتحادیه در این جشنواره مشارکت فعالی کرده اند. طبق برنامه ریزی قرار است این طرح از ۲۰ اسفندماه سال جاری در تهران آغاز شود.

به گزارش اتاق اصناف ایران قاسم نوده فراهانی با بیان اینکه مشارکت برخی از اتحادیه ها در این جشنواره ضروری نیست، گفت: هدف از برگزاری این جشنواره فروش کالا و خدمات به قیمت مناسب به مردم در ایام شب عید است، لذا به تمام اتحادیه های صنفی ابلاغ کرده ایم هر واحد صنفی بخواهد می تواند در این جشنواره مشارکت کند و هیچ محدودیتی برای صدور مجوز شرکت در این جشنواره قایل نشده ایم.

فراهانی تاکید کرد: در این جشنواره واحدهای صنفی مشارکت فعالی دارند که مردم برای خرید کالاهای آنها به خصوص در اسفندماه هر سال نیاز دارند و هدف ما از برگزاری آن عرضه کالا و خدمات با قیمت مناسب و سود کمتر به مصرف کنندگان است.

وی با بیان اینکه در جشنواره فروش نوروزی اصناف فقط کالاهای تولید داخل به هموطنان عرضه خواهد شد، گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در این جشنواره از فروش کالاهای قاچاق جلوگیری می شود و قرار است در این طرح برخی از واحدهای صنفی با تخفیف ۱۵ تا ۲۰ درصدی و یا برخی دیگر با سود کمتر کالاهای خود را به مردم عرضه کنند.

رئیس اتاق اصناف تهران اظهارداشت: قرار است که جشنواره فروش نوروزی اصناف تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ ادامه داشته باشد و از فردا بازرسان اتاق اصناف تهران کار خود را در این زمینه آغاز می کنند و اگر نیاز باشد تعداد گشت های بازرسی خود را در سطح شهر تهران افزایش خواهیم داد.

فراهانی در خصوص اینکه برای اجرای بهتر این جشنواره چه تعداد گشت های بازرسی در سطح شهر فعال خواهند شد، گفت: هر سال در این ایام بیش از ۲۰ گشت بازرسی در سطح شهر فعال می شدند، اما امسال تعداد آن افزایش قابل توجهی داشته است، ضمن اینکه بازرسان تمام اتحادیه های صنفی در تهران با ما همکاری خواهند کرد تا این جشنواره آن بازدارندگی های خود را داشته باشد و از تخلفات احتمالی اصناف جلوگیری شود.

وی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام برگزاری این جشنواره در بین واحدهای صنفی در سطح شهر تهران گفت: رعایت پروتکلهای بهداشتی همواره یکی از الویتهای واحدهای صنفی در بازار، مجتمع های تجاری و معابر تهران است و از ابتدای شیوع کرونا همواره مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را واحدهای صنفی ما به دقت رعایت کرده اند و در واقع برای جلوگیری از ازدحام مردم و رونق کسب و کار واحدهای صنفی قرار شد تا این جشنواره جایگزین نمایشگاههای فروش بهاره شود.

فراهانی تصریح کرد: جشنواره فروش نوروزی اصناف از تولید داخلی حمایت می کند و با ایجاد فرصت برای عرضه محصولات و کالاهای ایرانی در این جشنواره کمک به رونق بازار کالاهای ایرانی است و برای افزایش رضایت مردم و اجرای هر چه بهتر این طرح، در کنار سایر بخش های جشنواره، کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای آن نظارت کافی خواهد داشت./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 15 =

3 + 7 =