فرهنگ‌سازی نسخه جایگزین تعطیلی‌ کسب و کارها

۱۱:۴۳:۵۸ مهر ۱۲, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران: اقتصاد شهر مانند سلامت جامعه اهمیت دارد/ فرهنگ‌سازی نسخه جایگزین تعطیلی‌ کسب و کارها

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف استان اصفهان گفت: در زمان شیوع کرونا همان‌گونه که سلامت جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است وضعیت اقتصادی نیز به عنوان قلب تپنده شهر باید مدنظر قرار بگیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، رسول جهانگیری در گفت و گو با ایرنا افزود: شاید تعطیلی موقتی برخی اصناف در کوتاه مدت در پی شیوع کرونا جواب‌گو باشد اما رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی شهروندان و اصناف باید با اقدامات فرهنگی و فر‌هنگ‌سازی نهادینه شود.
وی افزود: متولیان فرهنگی باید اکنون به میدان بیایند و در این زمینه فعالیت‌های فرهنگی انجام شود.
جهانگیری تصریح کرد: براساس اعمال محدودیت‌های جدید در اصفهان قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌ها، آرایشگاه‌های زنانه، گیم‌نت‌ها به مدت یک هفته تا ۱۷ مهر امسال تعطیل و کافی‌شاپ‌ها و فست‌فودی‌ها به صورت بیرون‌بَر فعالیت خواهند داشت.
وی با بیان اینکه برخی از صنوف مانند چایخانه‌ها و تالارهای پذیرایی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بسته‌ هستند، اظهار کرد: رستوران‌ها نیز با ۵۰ درصد ظرفیت خود فعالیت خواهند کرد و باید فاصله ۲ متری چیدمان میزها را رعایت کنند.
رئیس اتاق اصناف استان اصفهان بیان کرد: پیش از این نیز رستوران‌ها و سالن‌های غذاخوری در زمان اوج‌گیری شیوع کرونا در ماه‌های اسفند و فروردین با یک سوم ظرفیت خدمات‌دهی می‌کردند.
وی گفت: صنوف سلامت محور ما اعم از شیرینی‌فروشی‌ها، کباب و بریان، حلیم و آش فروش‌ها و رستوران‌ها همواره دستورالعمل‌های بهداشتی شامل استفاده از لباس مخصوص، ماسک و دستکش را رعایت می‌کنند.
جهانگیری با اشاره به اینکه در مدت تعطیلی ابتدایی در اسفند و فروردین‌ماه حدود یک‌هزار و ۵۰۰ مورد پلمب اصناف داشتیم، خاطرنشان کرد: واحدهای بازرسی اتاق اصناف و اتحادیه‌ها از ابتدای شیوع ویروس کرونا به صورت منظم بر اصناف مختلف نظارت دارند.
وی این نظارت‌ها را به صورت ارشادی، اخطاری و ابلاغی دانست و افزود: هم اکنون به صورت هفتگی ده‌ها مورد پلمب اصناف داریم که به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود و پس از اخذ تعهد مکتوب در زمینه رعایت موارد بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی رفع پلمب می‌شوند.
رئیس اتاق اصناف استان اصفهان از کسبه و شهروندان خواست دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا سرعت شیوع ویروس کرونا کاهش یافته و مجبور به تعطیلی بخش زیادی از اصناف در اصفهان نباشیم.
بر اساس این گزارش، سخنگوی ستاد استانی مدیریت و بیماری کرونا در اصفهان از اعمال محدودیت‌های جدید یک هفته‌ای در استان برای مقابله با شیوع بیماری کرونا خبر داده است. مراکز پُرخطری مانند استخرها، باشگاه‌ها، تالارها، سالن‌های ورزشی، سینماها، موزه‌ها، چایخانه‌ها، کافی‌شاپ‌ها، بازارهای محلی، گیم‌نت‌ها، جمعه‌بازارها، شنبه‌بازارها و دوشنبه‌بازارها، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها، باغ‌وحش‌ها و شهربازی‌ها از دهم مهر به مدت یک هفته تعطیل خواهند بود و رستوران‌ها با چیدمان ۵۰ درصد ظرفیت خود و فست‌فودی‌ها فقط بصورت بیرون‌بَر سرویس‌دهی خواهند کرد./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 1 =