عضو کمیسیون برنامه و بودجه محاسبات مجلس: توانمند سازی بخش خصوصی در اولویت مجلس است

۱۹:۵۰:۳۳ بهمن ۲۵, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه محاسبات مجلس:
توانمند سازی بخش خصوصی در اولویت مجلس است

به گزارش اتاق اصناف ایران رحیم زارع نماینده مردم آباده، بوانات،خرم بید و عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران گفت: اتاق اصناف ایران یکی از سه اتاق مهم کشور است و توانمند‌سازی بخش خصوصی در اولویت برنامه‌های مجلس است.

وی تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس نگاه ویژه‌ای به بخش اصناف و بخش خصوصی دارد و توانمندسازی بخش خصوصی در اولویت برنامه‌های مجلس است و تلاش داریم با بروزرسانی قوانین، فضای کسب وکارها را تسهیل کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: اصلاح قانون نظام صنفی در دوره نهم مجلس انجام شد و امروز اصناف آسیب‌هایی را در قانون شناسایی کردند که نیاز به بازنگری دارد و لازم است این قوانین جهت بازنگری و اصلاح به مجلس ارجاع داده شود.

زارع اظهار کرد: در بحث تعیین مالیات اصناف در کمیسیون برنامه و بودجه ۵ درصد سهم مالیات را کاهش دادیم اما باید تلاش شود برای کسب وکارهای خرد که امروز با مشکلات اقتصادی عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند سهم مالیات کمتر شود و همچنین لازم است سازمان امور مالیاتی توجه بیشتری بر فرارهای مالیاتی داشته باشد و جلوی آن گرفته شود تا رونق به بازار باز گردد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 3 =