طرح تشدید نظارت بر بازار شب یلدا در لرستان

۱۲:۲۷:۰۸ آذر ۲۵, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف لرستان: طرح تشدید نظارت بر بازار شب یلدا در لرستان/گرانفروشان جریمه می‌شوند

رئیس اتاق اصناف لرستان خاطر نشان کرد: هیچ واحد صنفی حق ندارند به بهانه شب یلدا قیمت اجناس را افزایش دهد که در صورت مشاهده با هماهنگی تعزیرات برخورد می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از سفیرافلاک منوچهر اسبکوه اظهار داشت: هر ساله در آستانه شب یلدا طرح نظارت بر بازار با هدف حمایت از حقوق مصرف کننده و جلوگیری از گران فروشی و تخلفات اجرا می شود که این طرح از امروز در استان آغاز شده است.

وی افزود: کالاهای پرمصرف شب یلدا شیرینی، میوه، آجیل، خشکبار، گوشت و مرغ است که بازرسان در قالب گشت‌های مشترک بر قیمت مصوب این اقلام نظارت می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف لرستان تصریح کرد: همه قنادی‌ها و خشکبار فروشی ها موظف هستند نرخ هایی را که اتحادیه تعیین کرده را در مغازه نصب کنند چرا که مشتری طبق همان نرخ ها خرید می کند البته قیمت آجیل و شیرینی های مختلف متقاوت است.

اسبکوه عنوان کرد: در مرکز استان چهار اکیپ بر بازار شب یلدا نظارت می کنند و در صورت مشاهده کم فروشی، گران فروشی و یا تخلفات دیگر برخورد صورت می گیرد.

وی با اشاره به همکاری مردم در این طرح گفت: مردم می توانند هر گونه تخلفات در این راستا را به شماره ۱۲۴ اطلاع دهند تا سریعا مورد رسیدگی قرار گیرد.

/ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × = 18