طرح تشدید بازرسی از واحدهای صنفی با اعزام ۱۷ اکیپ بازرسی در سطح بازار استان البرز آغاز شد

۱۲:۳۹:۳۵ آذر ۱۹, ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

 به گزارش اتاق اصناف ایران طرح تشدید بازرسی و نظارت از واحدهای صنفی سطح شهراستان البرز، با اعزام ۱۷ اکیپ بازرسی آغاز و تا انتهای ماه جاری برگزار می شود .
رئیس اتاق اصناف استان البرز گفت: این طرح در راستای کنترل قیمت ها، نظارت بر عملکرد متصدیان واحدهای صنفی و برخورد با هرگونه گرانفروشی یا کم فروشی پس از افزایش نرخ بنزین به اجرا در می‌آید .
بهروز حصاری اظهار کرد: پیش بینی و اقدامات لازم جهت ذخیره کالاهای اساسی و توزیع مناسب آن در سطح بازار توسط اتحادیه های صنفی و عوامل تحت نظارت آنها به عمل آمده است و هیچگونه کاستی در خصوص کالاهای اساسی در سطح بازار وجود ندارد .
وی افزود: اکیپ های بازرسی و نظارت از واحدهای صنفی با همراهی کارشناسان زبده صنفی، در حین اجرای طرح های نظارتی اصناف، توضیحات لازم را در این خصوص به متصدیان و فروشندگان واحدهای صنفی ارائه می‌دهند. تا از این طریق نگرانی و التهاب بازار در خصوص تهیه کالاها و اقلام ضروری کاهش یابد. ضمن آنکه در حال حاضر فضای بازاز استان البرز کاملا عادیست و مشکل خاصی در خصوص کالا یا خدمات اصناف گزارش نشده است .
رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز تصریح کرد: در حین اجرای طرح خود نظارتی اصناف که از امروز آغاز شده، تمامی ضوابط و قوانین لازم الاجرا توسط فعالان صنفی شامل: ارائه فاکتور فروش، رعایت نرخ های مصوب، نصب اتیکت قیمت بر روی اجناس و کالاهای موجود در واحدصنفی و… مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و با تخلفات احتمالی بر اساس قانون برخورد می شود.
ناصر کاویانی نائب رئیس اتاق اصناف نیز در همین رابطه گفت: باعث افتخار و سربلندیست که جامعه اصناف و بازار کشور، بعنوان یکی از ارکان و بخش های مهم چرخه اقتصادی در کشورمان، همواره در تکاپو و تلاش برای خدمت به مردم و اجرای دقیق وظایف خود بوده اند .
وی افزود: امروز کشورمان در مرحله بسیار حساسی قرار دارد و وظیفه تمامی افراد، گروه ها و تشکل هاست تا با شناخت وضعیت موجود ،در پیشبرد اهداف و برنامه های توسعه اقتصادی کشور گام بردارند و دولتمردان را در اجرای طرح های کلان اقتصادی همراهی کنند./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =