صدور بیش از ۵ هزار پروانه کسب در لنجان

۱۱:۴۷:۲۱ شهریور ۶, ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف لنجان: صدور بیش از ۵ هزار پروانه کسب در لنجان

رئیس اتاق اصناف شهرستان لنجان گفت: براساس آمار موجود طی مدت گذشته بیش از ۵ هزار و ۱۰۰ فقره پروانه کسب در شهرستان لنجان صادر شده است و امروز شاهد تحقق صدور پروانه کسب به‌صورت الکترونیکی با هدف تسریع آغاز کسب‌وکار متقاضیان در بخش اصناف هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از ایمنا، عباس کرمی در جمع مسئولان شهرستان لنجان اظهار کرد: بر اساس قوانین، تمام عملیات صنفی و فرایندهای مربوط به صدور پروانه کسب و تمدید آن کاملاً غیرحضوری و بدون کاغذ شده است و در حال حاضر تمام این مراحل به‌صورت غیرحضوری انجام و ظرف مدت سه تا ۱۰ روز پروانه کسب صادر می‌شود.

وی با اشاره به افزایش صدور پروانه کسب در شهرستان لنجان، افزود: بر اساس آمار موجود طی مدت گذشته شاهد صدور بیش از ۵ هزار و ۱۰۰ فقره پروانه کسب در شهرستان لنجان بودیم و امروز شاهد تحقق صدور پروانه کسب به‌صورت الکترونیکی با هدف تسریع آغاز کسب و کار متقاضیان در بخش اصناف هستیم.

رئیس اتاق اصناف شهرستان لنجان با اشاره به افزایش نظارت بر فعالیت اصناف خاطرنشان کرد: بر اساس آمار بیش از ۱۳ هزار واحد صنفی در شهرستان مشغول فعالیت هستند و با توجه به اهمیت جلوگیری از فعالیت واحدهای صنفی بدون پروانه کسب، طرح ساماندهی واحدهای صنفی و شناسایی اصناف بدون پروانه کسب در شهرستان لنجان به مرحله اجرا رسیده است.

کرمی ادامه داد: آشنایی بازاریان و اصناف با قانون نظام صنفی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، از این‌رو اتاق اصناف شهرستان لنجان در راستای آموزش قوانین نظام صنفی در میدان عمل حضور پیدا کرد و بیش از سه هزار واحد صنفی با هدف آموزش و تنویر قانون نظام صنفی و جرایم تعزیراتی به صورت چهره به چهره تحت آموزش قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: با اجرایی شدن این طرح در شهرستان لنجان شاهد کاهش ۴۵ درصدی تشکیل پرونده تخلفات صنفی نسبت به مدت مشابه گذشته بوده‌ایم.

رئیس اتاق اصناف شهرستان لنجان تصریح کرد: از شهروندان درخواست می‌شود برای دریافت خدمت از داشتن پروانه کسب واحد صنفی مطمئن شوند و میان شخص خدمت‌دهنده و خدمت‌گیرنده قراردادی منعقد شود تا در صورت بروز مشکل بتوان به صورت قانونی پیگیر شد.

کرمی با اشاره به ساخت یادمان شهدای اصناف شهرستان لنجان گفت: هیئت‌رئیسه اتاق اصناف شهرستان لنجان بر آن شد تا با ایجاد بانک اطلاعاتی از شهدای اصناف در مسیری حرکت کند تا علاوه بر اینکه دایرهالمعارفی از این شهدا تهیه می‌شود، مجموعه‌ای از مستندات شهدای اصناف از جمله تصاویر، وصیت‌نامه‌ها، یادداشت‌ها و خاطره‌نگاری‌های آن‌ها نیز استخراج شود تا در برنامه‌های مختلف مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی افزود: طراحی و ساخت یادمان شهدای اصناف شهرستان لنجان با استفاده از الگوی اسلامی-ایرانی با هدف حفظ جایگاه کسانی که برای عزت اسلام و انقلاب جان خود را نثار کردند در دستور کار قرار گرفت و از این یادمان رونمایی شد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 4 =