شرایط دریافت تسهیلات کرونا برای کسبه آسیب دیده عادلانه نیست/لازمه پویایی اقتصاد کشور توجه به فعال سازی بخش خصوصی است

۱۲:۰۸:۲۲ مرداد ۴, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

نماینده اتاق اصناف ایران در استان چهارمحال بختیاری ، شهرستان فارسان افزود: شرایط دریافت تسهیلات برای صنوف آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا منطقی نبود و اگر تجدید نظر در راستای شرایط دریافت تسهیلات نشود واحدهای صنفی متضرر و بعضی از صنوف به سوی ورشکستگی حرکت می‌کنند.
نصراله غفاری فارسانی در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران افزود: شرایط دریافت تسهیلات کرونا برای واحدهای صنفی باید منطقی باشد و وابسته به شماره بیمه کارگاه نباشد، چرا که در حال حاضر شرایط واحدهای صنفی با توجه به رکود بازار و آسیب های دوره تعطیلی بازار شب عید مناسب نیست.
وی تصریح کرد: دولت بایستی بیش از پیش به بخش خصوصی و اصناف توجه داشته باشد ودر این زمینه چاره اندیشی شود، به سبب اینکه برای کارفرما حتی توان پرداخت حقوق کارگر وجود ندارد وحتی بعد از فروکش کردن بحران کرونا باز هم کسب و کارها آن‌طور که باید رونق نداشته و کارفرما توانایی نگهداری کارگر را ندارد.
رئیس اتاق اصناف شهرستان فارسان با اشاره به تقویت بخش خصوصی برای پویایی اقتصاد کشور افزود: بخش خصوصی در توسعه اقتصادی نقشی انکارناپذیر داشته و اهمیت به بخش خصوصی در ایجاد شغل‌های پایدار و دستیابی به رشد اقتصادی فراگیر موثر خواهد بود.
وی تصریح کرد: ایجاد فضای رقابتی از طریق رفع موانع کسب‌وکار در بازار موجب خواهد شد فضای بیشتری برای پیشرفت در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد تا به واسطه تقویت بخش خصوصی، اقتصاد متنوع‌تر و مستحکم‌تر شود./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هفده =

× 8 = 56