سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی:قانون نظام صنفی نیاز به تغییر و تحولات دارد

۱۲:۴۵:۵۸ اسفند ۱۰, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی:
قانون نظام صنفی نیاز به تغییر و تحولات دارد

سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا و سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی اتاق اصناف ایران، افزود: در بحث اصلاح قانون نظام صنفی یکسری اقدامات در کمیسیون اقتصادی مجلس انجام شده است و در حال حاضر در دستور کارگروه قرار دارد و باید بررسی های لازم صورت بگیرد تا نتیجه بیرون بیاید.

وی تصریح کرد: اصلاحیه قانون نظام صنفی نیاز به کار کارشناسی شده دارد و بعد از بررسی در کارگروه به کمیسیون اقتصادی می آید که در حدود چند جلسه نیز در کمیسیون جای بحث و رای گیری دارد تا به تصویب برسد و در گزارش صحن علنی مجلس قرار بگیرد.

محمودی با بیان اینکه قانون نظام صنفی نیاز به تغییر و تحولات دارد، افزود: در موضوع قانون نظام صنفی نه فقط به عنوان عضوکمیسیون اقتصادی بلکه به عنوان هیات رئیسه فراکسیون اصناف و به عنوان عضو ناظر شورای صنفی با دیگر اعضای کمیسیون به دنبال رفع مشکلات قانون نظام صنفی و دیگر مطالبات اصناف و بازایان هستیم و قطعا باید تغییرات و تحولاتی ایجاد شود.

وی با تاکید بر لزوم تقویت ارتباط مجلس با اصناف کشور گفت: اتاق اصناف به لحاظ جایگاهی که دارند می‌تواند نقش مهمی در عرصه ملی ایفا کند و باید از ظرفیت اتاق های اصناف کشور برای حل مشکلات اقتصادی اصناف و بازار کمک گرفت./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 × = 54