زمینه همکاری کارگاههای تولیدی بازار اهوازبا بنیاد تعاون زندان فراهم است

۷:۴۷:۲۲ مهر ۱۷, ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز در جلسه ای که با حضور مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان خوزستان، روابط عمومی اتاق اصناف اهواز، بسیج اصناف و مدیر اجرایی مرکز نیکوکاری بسیج اصناف خوزستان برگزار شده بود، گفت: زمینه همکاری کارگاههای تولیدی بازار با بنیاد تعاون زندان به منظور ایجاد اشتغال فراهم است.
به گزارش اصناف ایران به نقل از روابط عمومی اتاق اهواز ابوالقاسم کوره چینی در این نشست با ابراز خرسندی از اینکه با تلاش و فعالیتهای خوب بنیاد تعاون زندانیان خوزستان ، زندان به کارگاه اشتغال وحرفه آموزی تبدیل شده است، افزود: گام هایی که با زحمات شبانه روزی کارکنان بنیاد تعاون زندانیان خوزستان با مشارکت بخش خصوصی و اصناف در جهت اصلاح و تربیت زندانیان برداشته شده را مثبت ارزیابی کرد.
وی تصریح کرد: زمینه همکاری اتحادیه های صنفی و کارگاههای تولیدی بازار با بنیاد تعاون زندانیان خوزستان به منظور ایجاد اشتغال بیشتر مدد جویان مد نظر بنیاد است و کسب درآمد بیشتر و تسهیل گذران زندگی خانواده های آنان نیز مهم است.
کوره چینی افزود: تسهیل در نقش پذیری اتحادیه های صنفی مرتبط با تولیدات بنیاد ، به منظور بازار سازی و فروش محصولات تولیدی بنیاد با برنامه ریزی و ایجاد تعامل و همکاری بیشتر با دستگاههای ذیربط از جمله شرکت نمایشگاههای دایمی خوزستان ، اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی اهواز و سازمان صنعت ، معدن و تجارت خوزستان و… در حال انجام است .
در ادامه جلسه صالح صداوی مدیر بنیاد تعاون زندانیان خوزستان به بیان رسالت بنیاد تعاون و فعالیتهای صورت گرفته جهت توسعه اشتغال مددجویان پرداخت و از تشکلهای صنفی درخواست کرد تا در جهت رسیدن به اهداف عالی بنیاد تعاون تلاش و همکاری داشته باشند تا بتوان با استفاده از حداکثر توان و پتانسیل های بالقوه بنیاد تعاون خوزستان به زودی به نتایج مثبت در این زمینه دست یابیم.
صداوی در خصوص اهداف و فعالیتهای بنیاد تعاون زندانیان خوزستان گزارشی ارائه کرد و اظهار کرد: در خصوص اجرای طرح های اشتغالزایی و سرمایه گذاری و نیز اعلام فهرست گروه های شغلی و رسته فعالیت های قابل انجام به تفکیک بمنظور توسعه اشتغال مددجویان باید راهکار و برنامه ریزی صورت بگیرد.
در ادامه این دیدار رییس سازمان بسیج اصناف خوزستان ضمن استقبال از پیشنهادات مطرح شده ، قول مساعد و همکاری با بنیاد تعاون زندان خوزستان جهت نیل به اهداف تعیین شده را داد.
سرهنگ دلاور عسگری ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده توسط اتاق اصناف اهواز و بنیاد تعاون زندانیان خوزستان به منظور افزایش اشتغال بکار زندانیان ، قول مساعدت در زمینه همکاری و همچنین توسعه اشتغال بکار زندانیان را دادند.
وی فراهم سازی بازار عرضه تولیدات زندانیان ، آموزش و اشتغال زندانیان و کمک به تامین امرار معاش مدد جویان و حمایت از خانواده های آنان از طریق تسهیل ارتباط با اتحادیه های صنفی را با اهمیت خواند و گفت: بنیاد تعاون زندانیان استان خوزستان انتظارات و ظرفیتهای تولیدی و اشتغال خود را اعلام تا بر اساس نیازهای اتحادیه های صنفی برنامه ریزی گردد و همچنین به منظور آشنایی با توانمندیها ، تولیدات و امکانات آن بنیاد حتما بازدیدی از نحوه فعالیتهای مربوطه در آن انجام خواهد شد ./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

10 × 1 =