رییس بسیج اصناف: ظرفیت اصناف در برنامه‌های توسعه مورد توجه قرار گیرد

۱۵:۰۹:۲۵ بهمن ۱, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور به فعالیت سه میلیون واحد صنفی در سطح ایران اشاره و بیان کرد: ظرفیت و نقش اصناف کشورمان در قالب برنامه‌های توسعه مورد توجه قرار نگرفته است.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از ایرنا، غلامرضا حسنپور روز چهارشنبه در “نشست سالانه هیاتهای اندیشه‌ورز بسیج اصناف کشور” در مشهد افزود: می‌بایست اصناف در برنامه هفتم توسعه کشور بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند لذا امیدواریم برای اجرای برنامه هفتم توسعه کشور دولتی جوان و حزب‌اللهی داشته باشیم تا گام دوم انقلاب و برنامه توسعه پیگیری شود.

وی در ادامه همچنین بحران شیوع ویروس کرونا را تهدیدی توصیف کرد که تبدیل به فرصت شد و ادامه داد: همه اصناف و بازاریان از روز نخست شیوع ویروس منحوس وارد میدان مقابله با آن شدند و با دستگاههای مسوول و مرتبط با این بحران همکاری کردند.

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان گفت: اصناف در چارچوب مبارزه با ویروس کرونا برای تولید ماسک بهداشتی صورت و همچنین اکسیژن مورد نیاز بیمارستانها وارد عمل شدند.

وی افزود: امسال را می‌توان درخشانترین سال بسیج اصناف دانست زیرا این قشر در همه بخشها به خصوص در امر مبارزه با شیوع ویروس کرونا نقشی برجسته ایفا کرد.

شکست انحصار و مافیا

حسنپور در ادامه سخنانش در نشست سالانه هیاتهای اندیشه‌ورز بسیج اصناف کشور همچنین اظهارداشت: باید مافیا و انحصار را بشکنیم زیرا ما در هر زمینه‌ای که انحصار ایجاد شده باشد وارد خواهیم شد و در همین مسیر باید بزرگترین شبکه توزیع کشور با نام “کاسبان امین” راه‌اندازی شود.
وی به نیاز کشور به پارچه چادر مشکی اشاره و بیان کرد: سالانه ۸۰ میلیون متر چادرمشکی وارد کشور می‌شود.

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور ادامه داد: کارخانه تولید چادر مشکی از نیمه بهمن ماه جاری راه‌اندازی و به این ترتیب بخشی از نیاز داخلی کشور به این نوع پارچه تامین خواهد شد.
وی گفت: همچنین از دولت می‌خواهیم مالیات اصنافی که در دوره شیوع ویروس کرونا دچار زیان و آسیب شده‌اند بطور کامل بخشیده شود و مالیات اصنافی هم که آسیب ندیده‌اند افزایشی نسبت به پارسال نداشته باشد. /ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

74 + = 84