رییس اتاق اصناف همدان: نارضایتی کسبه از اعمال محدودیت ها برای سومین هفته متوالی و باز بودن بانک ها/ ضربه اقتصادی سنگینی به اصناف در دوران کرونا وارد شد

۱۴:۳۷:۵۱ اردیبهشت ۴, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

رییس اتاق اصناف همدان: نارضایتی کسبه از اعمال محدودیت ها برای سومین هفته متوالی و باز بودن بانک ها/ ضربه اقتصادی سنگینی به اصناف در دوران کرونا وارد شد

رئیس اتاق اصناف همدان در خصوص اعمال محدودیت های جدید گفت: اعلام تعطیلی هفته سوم متوالی برای اصناف شرایط فعالیت و‌کسب کارها را سخت تر می کند چرا که بانک ها باز هستند و چک ها در تاریخ سر رسید وصول می شوند.

حسین محرابی در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران اظهار کرد:زمانی که شرایط تعطیلی برای فعالیت صنوف درنظر گرفته می شود باید زیرساختهای لازم نیز مهیا باشد، نمی شود تمامی کسب و کارها تعطیل باشند اما بانک ها باز باشند و چک وصول کنند، در یک سال گذشته با توجه به شرایط پیش آمده کرونا بیشترین ضربه اقتصادی و خسارت ها متوجه حوزه اصناف بوده است .

وی تصریح کرد: اصناف از شروع بیماری کرونا بیشترین همکاری و مشارکت را در اجرای محدودیت ها داشتند وکمترین بسته حمایتی را در مجموعه کشور دریافت کردند و آن طورکه باید حمایتی از اصناف صورت نگرفت .

محرابی اظهار کرد: اتاق های اصناف سراسر کشور در شرایط سخت امسال با توجه به محدودیت های ایجاد شده، در تامین کالاهای اساسی و هم در رعایت موازین ستاد ملی کرونا به بهترین شکل عمل کردند و تمامی رسته های صنفی که در تعطیلی کامل بودند با توجه به خسارت های وارده همکاری کردند.

رئیس اتاق اصناف همدان با بیان اینکه اصناف شرایط اقتصادی نامناسبی دارند، اظهار کرد: زمانی که اصناف تحت فشار رکود، تورم و تحریم ها و‌محدودیت های کرونایی هستند می بایست دولت راهکاری برای عدم وصول چک و معافیت مالیات اصناف در نظر بگیرد .

وی افزود: در حال حاضر صنوف همدان با اعلام دستور ستاد ملی کرونا برای هفته سوم متوالی تعطیل هستند و مشاغل گروه یک نیز به صورت یک روز در میان می توانند فعالیت داشته باشند./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 2 = 8