رونق خرید‌های اینترنتی در شرایط کرونایی

۱۳:۳۷:۴۱ شهریور ۱, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

نائب رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در شرایطی که به واسطه شیوع ویروس کرونا در کشورمان ایجاد شده شاهد رونق خرید‌های آنلاین و کسب و کارهای مجازی هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، جلال‌الدین محمد شکریه به تسنیم گفت: رعایت نکات بهداشتی و موازین مورد تأکید ستاد ملی مقابله با کرونا توسط واحدهای صنفی و اصناف سراسر کشور را مورد تأکید قرار داد و در همین زمینه اظهار کرد: با توجه به کاهش ترددهای عمومی شاهد رونق هر چه بیشتر خریدهای آن‌لاین در کشور هستیم.
نائب رئیس اتاق اصناف ایران از اولویت قرار گرفتن آموزش کسب و کارهای مجازی با توجه به شرایط حال حاضر کشور و نیازهای موجود خبر داد و عنوان کرد: برای این منظور، تفاهم علمی اتاق اصناف کشور و دانشگاه جامع علمی و کاربردی برای برگزاری دوره‌های پودمانی عمومی و تخصصی به ویژه برای کسب و کارهای مجازی راه‌گشا است.
شکریه با بیان اینکه اصناف با سرمایه و تخصص خود وارد بازار کار شده و نیروی کار تربیت کردند و از طرفی همواره بار فشار مالی را از دولت برداشته‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر زمینه‌های حمایتی دولت بیشتر در بخش صنعت و کشاورزی قابل مشاهده است و در حوزه‌های صنفی و اصناف چنین پشتیبانی و حمایتی را نمی‌بینیم.
رئیس اتاق اصناف گیلان حمایت از واحدهای صنفی کشور از سوی دولت در قالب یک بخشنامه، دستورالعمل، قانون و ماده واحده جدید را لازم و ضروری و اثربخش اعلام و بیان کرد: دولت به ویژه در این شرایط بسیار وخیم بازار و اقتصاد می‌تواند با طرح‌ها، دستورالعمل‌ها و قوانین انگیزشی به کمک اصناف و اقتصاد کشور بیاید.
وی اصناف را بزرگ‌ترین قطب کارآفرینی کشور تلقی کرد و با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های عملکردی واحدهای صنفی در بخش‌های مختلف محسوب می‌شود، اظهار کرد: در همین‌جا لازم بار دیگر اعلام کنم بسته‌هایی که برای کمک به اصناف آسیب‌دیده از کرونا در نظر گرفته شده چندان رضایت‌بخش نیست.
نائب رئیس اتاق اصناف ایران توجه بیشتر به صنایع کوچک را یکی از راهکارهای پیشرفت کشور تلقی کرد و با تأکید بر اینکه برای تحقق توسعه و پیشرفت باید نگاه‌ها به صنایع کوچک تغییر پیدا کند، افزود: بسیاری از کشورها نظیر کره‌جنوبی و هنگ‌کنگ نیز با تمرکز بر روی صنایع کوچک توانستند مسیر پیشرفت را بگذرانند.
شکریه با رد نظریه برخی که اقتصاد مقاومتی را همان اقتصاد ریاضتی می‌خوانند این راهبرد استراتژیک را راهگشا در جهت تولید و خودکفایی کشور دانست و عنوان کرد: در اقتصاد مقاومتی در حقیقت تولید افزایش یافته و بازار هدف نشانه گرفته می‌شود و از آن طرف با وارد شدن پول و ارز به داخل کشور چالش‌های اقتصادی حل می‌شود.
وی کار و اشتغال را در سال مزین به شعار جهش تولید بسیار مهم خطاب کرد و با بیان اینکه لازم است قوانین درست حمایتی در این زمینه وضع شود تصریح کرد: در نظر گرفتن یکسری مشوق‌های تأمین اجتماعی برای اصناف از جمله خواسته‌هایی است که از دولت داریم و امیدواریم در این جهت اقدامات لازم انجام شود./پ/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 6 = 60