رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف سیمرغ/۸۰ درصد اصناف سیمرغ تسهیلات حمایتی را دریافت کردند

۱۳:۳۴:۰۶ شهریور ۲۶, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

نماینده اتاق اصناف ایران در استان مازندران، شهرستان سیمرغ گفت: ویروس کرونا در جهان بسیاری از اقتصادهای بزرگ را با مشکل مواجه کرده و تاثیر گذاری آن در کسب و کارهای کوچک به ویژه واحدهای صنفی بیشتر بوده است، به همین دلیل تمامی کسبه شهرستان سیمرغ به بهترین شکل پروتکل های بهداشتی را رعایت می‌کنند.
شعبان محمدعلیزاده در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران با بیان اینکه استمرار فعالیت واحدهای صنفی در این شرایط کرونایی لازم است، افزود: کسبه واحدهای صنفی شهرستان سیمرغ در اولویت اول برای مراقبت خود در محیط کسب و کار پروتکل های بهداشتی را دقیقاً رعایت می‌کنند و این واحدها مشتریان خود را نیز برای رعایت پروتکل های بهداشتی توجیه می‌کنند، به همین علت وضعیت شهرستان سیمرغ بیشتر در وضعیت سفید قرار دارد.
وی با بیان اینکه ۱۴ رسته جزو مشمولین پرداخت تسهیلات کرونایی شدند، تصریح کرد: تقریبا ۸۰ درصد از فعالان صنفی خسارت دیده تسهیلات کرونایی خود را دریافت کرده‌اند و انتظار اصناف این بود که تسهیلات به تمامی واحدهایی که در ایام کرونا تعطیل بودند تعلق بگیرد.
رئیس اتاق اصناف شهرستان سیمرغ گفت: کارشناسی صورت گرفته برای انتخاب رسته‌های دریافت تسهیلات خیلی دقیق نبود و تعداد زیادی از کسبه شهرستان نتواستند ثبت نام کنند و برخی از رسته هایی هم که ثبت نام کردند کدهای آیسک آنان پذیرفته نمی شد به همین دلیل تعداد زیادی از کسبه خسارت دیده از دریافت تسهیلات بازماندند.
وی افزود: اصناف ایثارگران و جهادران عرصه اقتصاد هستند و در مبارزه با شیوع بیماری کرونا با دولت همکاری لازم را داشتند و بایستی درباره پارامترهای شناسایی واحدهایی که آسیب بیشتری دیدند کارشناسی دقیق تری صورت میگرفت و میزان تعطیلی بنگاه‌ها، میزان سرمایه‌گذاری و تعداد شاغلین به عنوان شاخص ‌های لازم دیده می شد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 67 = 76