رستوران‌ها از قاشق یکبار مصرف استفاده کنند/ رونق شیرینی‌پزی سنتی یزد در ایام نوروز

۱۵:۰۸:۲۰ اسفند ۶, ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

نماینده اتاق اصناف ایران در یزد :گفت: اتاق اصناف یزد طبق روال همیشه مجموعه اقداماتی را برای کنترل بازار در آستانه عید نوروز خواهد داشت و افزایش بازرسی‌ها و تولیدات مخصوص به بازار نوروز از جمله آنها خواهد بود.
سیدحسن ضیایی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران درباره این اقدمات تشریح کرد: گشت ویژه بازرسان اتاق اصناف یزد از ۱۵ اسفند آغاز خواهد شد و کشیک‌هایی تا ساعت صفر بامداد خواهیم داشت.
وی با اشاره به گردشگرپذیر بودن استان یزد در ایام نوروز بیان کرد: با توجه به افزایش مسافران یزد در ایام نوروز، محصولاتی مانند شیرینی سنتی، ترمه، طلا، صنایع‌دستی، سرامیک میبد و… بازار بهتری پیدا می کنند و به مناسبت عید نوروز معمولا تولید شیرینی سنتی افزایش ملموسی خواهد داشت که در این رابطه واحد های صنفی آماده خدمت‌رسانی هستند.
نماینده اتاق اصناف ایران در یزد همچنین درباره احتیاط‌های لازم جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در واحدهای صنفی بیان کرد: در این باره از اتحادیه رستوران‌داران خواسته‌ایم تا استفاده از قاشق‌های یکبار مصرف در رستوران‌ها رعایت شود. علاوه بر این نیاز است تا دیگر واحدهای صنفی نیز رعایت مسائل بهداشتی را بیش از پیش مد نظر قرار دهند.
ضیایی بیان کرد: ۳۰ درصد درآمد حاصل از بازرسی‌ها که باید از تعزیرات به اصناف باز می‌گشت هنوز وصول نشده است. البته در جریان هستیم که رئیس اتاق اصناف ایران پیگیر این مسئله است اما مهم آن است که دولت توجه کند هرچه بودجه اصناف در بحث بازرسی بیشتر شود، عملکرد بهتری نیز خواهد داشت./پ/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

78 + = 86