رئیس سازمان بسیج اصناف کشور: تاکید بسیج اصناف کشور بر معافیت مالیاتی صنوف آسیب دیده

۱۰:۳۵:۵۹ دی ۶, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور از پیشنهاد و بسته های حمایتی به وزیر صنعت و اقتصاد خبر داد و گفت: باید برای امسال تمام صنوف آسیب دیده از کرونا معاف از مالیات باشند.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از ایسنا، “غلامرضا حسن پور” در این نشست از نقش اصناف درتدوین برنامه هفتم توسعه کشور خبر داد و افزود: آن ها به یک برنامه راهبردی نیاز دارند ما یک برنامه را در نشستی به شور گذاشتیم که الان در اختیار استان شما است، اگر ما بتوانیم نقش اصناف و بازاریان را در برنامه هفتم توسعه احیا کنیم یک ریل گذاری صورت گرفته است.
وی با اشاره به سوابق اصناف در حمایت از انقلاب، جنگ و مسایل اقتصادی تصریح کرد: در همه برنامه ششم هیچ نامی از اصناف و بازار نبود ک جای تعجب دارد ۳ میلیون واحد صنفی و ۱۷ درصد درامد ناخالص کشور از این مجموعه بعلاوه ۶۰۰ واحد تولیدی را در ایام کرونا مدیون اصناف هستیم.
رئیس سازمان بسیج اصناف کشور با اشاره به تبعیت اصناف در جهت تعطیلی صددرصدی واحدهای صنفی خود از ستاد کرونا تاکید کرد: ستاد کرونا اعلام دو هفته تعطیلی می کند صد در صد تبعیت می کنیم، در ترکیه نگاه کنید برای هر مغازه هزار لیر جریمه می کنند در هند با چوب می بندند و در انگلستان و اروپا با حکومت نظامی کنترل می کنند.
حسن پور ادامه داد: فرهنگ جمهوری اسلامی واقعا مثال زدنی بود وقتی ماسک می دزدیدند ما ماسک هدیه می دادیم .
وی با بیان اینکه روزانه بیش از ۱۷ هزار ماسک از کارگاه های بسیج اصناف تولید می شود بیان کرد: کارگاه های بسیج اصناف آماده صادرات است یعنی در جهش تولید ۲۰ هزار اشتغال در کارهای تولید ماسک هستند.
رئیس بسیج اصناف کشور با اشاره به رشد و تامین گیاهان دارویی کشور در این استان تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد از استان های پرآب و منابع طبیعی وخدادادی هست که با شهرهای مهم فاصله چندانی ندارد و میتوانیم یک چهار راهی تشکیل دهیم.
حسن پور از پیشنهاد و بسته های حمایتی به وزیر صنعت و اقتصاد خبر داد و اظهار کرد: باید برای امسال تمام صنوف آسیب دیده از کرونا معاف از مالیات باشند.
وی با اشاره به اینکه مالیات اخذ شده از صنوف ۸ درصد درآمد کشور است‌ تاکید کرد: دراین شرایط نیز نباید افزایش مالیات برای دیگر صنوف در نظر گرفته شودو بجای اینکه بیمه بیکاری بدهید حق بیمه شاگردهای مغازه را دولت بدهد.
رئیس بسیج اصناف کشور با اشاره به راه اندازی شبکه بزرگ کاسبان امین خاطر نشان کرد: اگر کاسبان یک مجموعه یکجا خرید کنند و بین کاسبان توزیع کند که فروشگاه های بزرگ را زمین می زنند و راه اندازی شرکت های تعاونی پشتیبانی، خدمات خوبی به مردم ارائه می دهد.
به گزارش ایسنا، به همت اتاق اصناق مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد و بسیج اصناف شهرستان بویراحمد، نشست رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان و فعالان اقتصادی کشور با حضور اتحادیه های صنفی و بازاریان در یاسوج برگزار شد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 8 = 32