عملکرد دستگاه قضا در زمینه همکاری برای صدور مجوزها خیلی خوب بوده است

۱۴:۱۲:۲۱ مهر ۱۱, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف ایلام: عملکرد دستگاه قضا در زمینه همکاری برای صدور مجوزها خیلی خوب بوده است

رئیس اتاق اصناف استان ایلام در خصوص عملکرد دستگاه قضا در زمینه همکاری برای صدور مجوزها، با بیان اینکه عملکرد قوه قضاییه خیلی خوب بوده است، گفت: از اعتماد رئیس قوه قضاییه به اصناف تقدیر و تشکر می‌کنیم.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از میزان یونس حواسیان، در خصوص تسهیل در روند صدور مجوز کسب‌وکار اصناف، گفت: در حال حاضر صدور پروانه کسب‌وکار به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود؛ و خیلی راحت اقدام به صدور مجوز کسب‌وکار برای اصناف می‌کنیم مگر اینکه خود متقاضی برای طی مراحل قانونی کوتاهی کند و یا مشکلی ازنظر مالیاتی داشته باشد.

وی افزود: با مراجعه متقاضیان و ثبت‌نام در دفاتر الکترونیکی در کمترین زمان ممکن مجوز لازم در اتحادیه‌های مربوطه صادر خواهد شد، قانون مهلت زمانی جهت صدور مجوز‌های کسب‌وکار را ۱۵ روز اعلام کرده است، اما ما در زمان کمتر از این هم مجوز صادر کرده‌ایم.

حواسیان در خصوص عملکرد دستگاه قضا در زمینه همکاری برای صدور مجوز‌ها، گفت: عملکرد قوه قضاییه خیلی خوب بوده است و صحبت‌های آقای محسنی اژه‌ای در خصوص برخورد با متخلفین صدور مجوز کسب‌وکار خیلی عالی بود و به نفع ما و اصناف است که موجب می‌شود بحث اشتغال‌زایی نیز سریع‌تر انجام شود.

این فعال حوزه اصناف گفت: رهبر معظم انقلاب نیز بر رفع موانع تولید تأکید داشتند که این امر موجب شده قوانینی که مانع تسهیل در صدور مجوز می‌شد جمع شود. به‌عنوان مثال اماکن در رابطه با تمام رسته‌های اصناف برای صدور مجوز نظر می‌داد که در روند فعلی صدور مجوز برای کسب‌وکار این مورد حذف‌شده است.

رئیس اتاق اصناف استان ایلام تأکید کرد: ما از اعتماد رئیس قوه قضاییه به اصناف تقدیر و تشکر می‌کنیم و با توجه قوه قضاییه به اصناف، دستگاه‌های دیگر هم از این امر تبعیت خواهند کرد، زیرا بعضی از مسئولین در ادارات جایگاه اتاق‌های اصناف را خیلی ضعیف می‌دانند در صورتی‌که بیشترین اشتغال‌زایی در اصناف کشور صورت می‌گیرد و مطمئناً آقای محسنی اژه‌ای از روی آگاهی این مطالب را ابراز کرده‌اند.

وی گفت: ما ۳ میلیون واحد صنفی در کشور داریم که حدود ۴۳ درصد آن‌ها ۹ میلیون شغل ایجاد کرده‌اند، اما ۵۷ درصد آن‌ها به‌صورت تک‌نفره اداره می‌شوند که اگر قانون معافیت از پرداخت سهم بیمه کارفرمایی تا میزان ۵ کارگر توسط سازمان تأمین اجتماعی شامل این ۵۷ درصد شود اتفاق خیلی خوبی خواهد افتاد.

این فعال اقتصادی در پایان اظهار کرد:، اما متأسفانه تأمین اجتماعی به‌تازگی قانون بخشودگی سهم کارفرما تا ۵ نفر را نیز حذف کرده و در استان ایلام در هفته گذشته پروانه کسب ۲۰۰ نفر به خاطر همین معافیت بیمه کارگری قطع‌شده است و ما از آقای محسنی اژه‌ای درخواست‌ می‌کنیم که در این خصوص به اصناف کمک کند./ع/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =