رئیس اتاق اصناف یاسوج: بی ثباتی قیمت ها، مشکل اصلی بازار

۱۴:۱۱:۵۵ بهمن ۱۲, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف یاسوج: بی ثباتی قیمت ها، مشکل اصلی بازار

رئیس اتاق اصناف مرکز استان کهکیلویه و بویراحمد گفت: تحولات پولی و افزایش نرخ ارز باعث بی ثباتی در قیمت کالاها و خدمات شده است.

علی ارشدی در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران افزود: در حال حاضر نوسانات نرخ ارز، بی‌ثباتی قیمت‌ها را در بازارهای مختلف به همراه داشته که یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های مردم و فعالان اقتصادی است.
وی تصریح کرد: از ابتدای سال تورم سالیانه و ماهانه روند صعودی داشته و بازار سرمایه با کسری بودجه همراه شده و لازم است مسئولان راهکار درستی برای ثبات نرخ ارز که بر سایر قیمت‌ها تاثیر گذار است، بیاندیشند.

ارشدی اظهار کرد: بی ثباتی در نرخ خرید و تامین کالاها باعث شده کسبه یک نوع کالا را در روزهای مختلف با قیمت جدید خریداری کنند و همین مساله منجر به چند نرخی شدن کالا و اختلاف قیمت در بازار شده به گونه ای که شاید احساس شود بازرسی و نظارت وجود ندارد در حالی که تمامی فاکتورهای خرید فروشندگان واقعی است و مشکل افزایش قیمت روزانه کالاها از سمت تولیدکنندگان است.

رئیس اتاق اصناف یاسوج تصریح کرد: استان کهکیلویه و بویر احمد بیشتر مصرف کننده است و کارگاه تولیدی ندارد و اقلام مورد نیاز از استان های همجوار خریداری می شود . به همین جهت قیمت خرید و ثبات قیمت ها در تنظیم بازار استان از اهمیت بالایی برخوردار است در حال حاضر به هیچ عنوان دغدغه کمبود کالا یا عدم عرضه دربازار وجود ندارد و تنها دغدغه اصناف و بازاریان کشورثبات قیمت ها می باشد که لازم است برای مهار قیمت ها و اثربخشی نظارت بر بازار تدابیری در نظر گرفته شود./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 5 =