رئیس اتاق اصناف مرکز استان ایلام: کاهش تقاضا در بازار به دلیل افزایش قیمت ها و تورم

۱۱:۱۴:۲۸ بهمن ۲۵, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان ایلام: کاهش تقاضا در بازار به دلیل افزایش قیمت ها و تورم

رئیس اتاق اصناف مرکز استان ایلام گفت: عرضه و تقاضا در بازار لازم و ملزوم هم هستند و در حال حاضر در بازار عرضه کالا به میزان کافی می باشد اما به دلیل افزایش قیمت ها و تورم موجود میزان تقاضا به صورت چشمگیری در بازار کاهش یافته است.
دبیر فیض الهی در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران افزود: سقف درآمد خریدار تعیین کننده قدرت خرید و میزان تقاضا در بازار است و به دلیل نوسان قیمت ها در بازار و تورم موجود شاهد کاهش قدرت خرید و تقاضا در بازار هستیم و با توجه به اینکه بازار ایام پایانی سال را در پیش دارد میزان فروش و درآمد اصناف کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: نوسان نرخ ارز باعث افزایش قیمت‌ کالاها شده و کسبه کالا را گران می‌خرند و لازم است برای ثبیت نرخ ارز و جلوگیری از افزایش روز به روز قیمت کالاها راهکاری دیده شود.
فیض الهی اظهار کرد: بحث گرانی و گرانفروشی دو مقوله جدا از هم هستند و این روزها گرانی بازار به دلیل افزایش قیمت کالاها از مبادی ورودی و مراکز تولیدی صورت می گیرد در این راستا همواره واحدهای صنفی را ملزم می‌کنیم تا کالایی را بدون فاکتور معتبر نخرند.
رئیس اتاق اصناف ایلام تاکید کرد: با توجه به نزدیک بودن بازار پایان سال اتاق اصناف ایلام در نظر دارد با برگزاری فروش های فوق العاده شرایطی را برای خرید و تامین کالاهای مورد نیاز مردم فراهم کنند و همچنین برای صنوف خدماتی و تعمیرات خودرو نیز تخفیفات ۲۰ درصدی تا پایان سال لحاظ شده است./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 × 1 =