رئیس اتاق اصناف مرکز استان آذربایجان غربی: اصناف در دوره کرونا روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشتند

۱۴:۰۷:۳۰ خرداد ۲۵, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان آذربایجان غربی: اصناف در دوره کرونا روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشتند

اصغر طاهری پور رئیس اتاق اصناف مرکز استان آذربایجان شرقی در نشست مشترک هم‌اندیشی مالیات بر درآمد مشاغل صنفی که با حضور سعید ممبینی رئیس، هیات رئیسه اتاق اصناف ایران، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، داوود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی، محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، شهباز حسن پور رئیس فراکسیون اصناف روز دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ در وزارت امور اقتصاد و دارایی برگزار شد، گفت: اصناف همیشه در کنار دولت و نظام بوده اند و پای آرمانهای انقلاب ایستاده اند و این مساله را سالهاست که اثبات کرده اند.

وی در این نشست با اشاره به مشکلات و مطالبات پیش روی اصناف اظهار کرد: اصناف روزهای بسیار سختی را در دوره کرونا پشت سر گذاشتند و از کسب وکار و سود فروش خود گذشتند و بارها طبق دستور ستاد ملی کرونا برای حفظ جان مردم تعطیل کردند و با اینکه قرار بود اصناف مشمول بسته حمایتی شوند خبری از بسته های حمایتی نشد و اصناف بسیاری ورشکست شدند و تا مرز تعطیلی رفتند.

طاهری پور تاکید کرد: اصناف مصوب گرانی ها نیستند و تمامی کسب وکارها با این نوسان قیمت ها متضرر شدند و سرمایه هایشان کاهش یافت و به همین منظور توافقات مالیاتی باید کارشناسی شده باشد و تصمیمات مالیاتی باید بر مبنای درآمد استانها سنجیده شود و تفاوتی بین تهران و شهرهاستان ها که اکثر کسبه خرده فروش هستند، وجود داشته باشد و مالیات یکسان در همه شهرها به دلیل نبود درآمد یکسان عادلانه نیست و یخصوص اینکه استان آذربایجان غربی قطب کشاورزی است و صنعتی نیست و میزان درآمدها پایین هست.

رئیس اتاق اصناف ارومیه افزود: اصناف بدون اینکه کمک و حمایتی از سوی دولت دریافت کنند در اشتغال زایی نقش موثری داشتند که این مساله از اهمیت بالایی برخودار است.
وی با اشاره به اهمیت همسان سازی سود ضرایب مالیاتی تصریح کرد: در چرخه اخذ مالیات از یک کسبه بارها مالیات اخذ می شود یکبار زمان فروش مغازه، مالیات برای سرقفلی، مالیات بر ارزش افزوده ، مالیات بردرآمد و مالیات …. و چندین بار به عناوین مختلف یک کسبه باید مالیات بپردازد.

طاهری پور با اشاره به اینکه گفته اند سپرده های بانکی نیز مشمول مالیات می شوند، افزود: اگر این موضوع صحت داشته باشد قطعا باعث خروج سرمایه به خارج از کشور و تبدیل آن به ارز و سکه خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف ارومیه بیان کرد: کاش سازمان امور مالیاتی تمرکز بیشتری برای دریافت فرارهای مالیاتی داشت و به جای اخذ چند نوبته مالیات از واحدهای صنفی به دنبال راهکاری موثر برای شناسایی کسب وکارهایی که به بدون دریافت مالیات فعالیت داشتند بود./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

39 + = 42