رئیس اتاق اصناف بوشهر از افتتاح مرکز دانشگاه علمی و کاربردی اتاق اصناف بوشهر خبر داد

۱۲:۰۵:۱۲ شهریور ۲۹, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف بوشهر گفت: مرکز دانشگاه علمی‌کاربردی اتاق اصناف بوشهر روز چهارشنبه با حضور شماری از بازاریان و مسئولان استان بوشهر افتتاح شد.

مصطفی گراشی در گفت و گو با خبرنگار اتاق اصناف ایران افزود: بیش از ۲ سال بود که به دنبال ایجاد مرکز علمی برای اصناف و بازاریان استان بودیم و بلاخره تلاش ها نتیجه داد و برای سال تحصیلی جدید توانستیم مرکز علمی و کاربردی اصناف را با ۴ رشته افتتاح کنیم که در بهمن ماه ۶ رشته جدید دیگر اضافه خواهد شد.
وی با بیان اینکه امروز کسب‌ و کارها نیازمند فناوری و مهارت هستند، تصریح کرد: باید از ظرفیت های موجود در حوزه اصناف و بازار استفاده کرد و میزان مهارت و فناوری را در میان اصناف و کسبه بالا برد و لازم است تا این مهارت همراه با دانش علمی باشد و مدتها بود که خلاء علمی احساس می شد و به همین دلیل به دنبال ایجاد مرکز علمی برای اصناف استان بوشهر بودیم تا بتوانیم از ظرفیت های بازار استفاده کنیم و شرایط انتقال دانش‌های مهارتی را ایجاد کنیم.
گراشی اظهار کرد: در حال حاضر این مرکز با چهار رشته در مقطع کاردانی مدیریت واحدصنفی، حسابداری واحد صنفی، طراحی و خیاطی و آرایش و پیرایش زنانه کار خود را آغاز و در بهمن ماه رشته‌های بیشتری به این واحد اضافه می‌شود.
رئیس اتاق اصناف بوشهر گفت: بر پایه زمان تعیین‌شده دانشگاه جامع علمی‌کاربردی کشور، ثبت‌نام برای سال تحصیلی جدید در این واحد نیز در حال انجام است که امسال کار خود را با پذیرش ۱۵۰ دانشجو آغاز می‌کند.
وی ادامه داد: بخشی از کلاس‌های مهارتی باید حضوری باشند که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار و بخش‌هایی که نظری هستند نیز به‌صورت مجازی برگزار می‌شود./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 × 1 =