رئیس اتاق اصناف ایران گفت: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقاضا داربم که برای حذف مالیات از اصناف بدون در نظر گرفتن تراکنش کارتخوان ها کمک کنند

۱۷:۲۶:۱۷ خرداد ۲۷, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقاضا داربم که برای حذف مالیات از اصناف بدون در نظر گرفتن تراکنش کارتخوان ها کمک کنند.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از ایرنا، سعید ممبینی پنجشنبه در نشست معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت با جمعی از اصناف خوزستان در شرکت شهرک های صنعتی استان بیان کرد: تضاد در دستورات ابلاغی از سوی مدیران در بالا دست مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

وی گفت: در خصوص حذف تراکنش کارتخوان ها در دریافت مالیات نامه نگاری کرده ایم و نیاز است که این مشکل برای اصناف حل شود.

ممبینی افزود: سازمان مالیات از اصنافی که در دوران کرونا تعطیل بودند هم‌مالیات دریافت کرد که  باید روند دریافت مالیات از اصناف بازنگری شود.

رییس اتاق اصناف ایران افزود: پزشکان و آزمایشگاه ها از طریق کارتخوان پول دریافت نمی کنند و از پرداخت مالیات فرار می کنند.

ممبینی افزود: اگر به بخش صنعت اهمیت می دهیم باید به همان اندازه به اصناف هم اهمیت دهیم.

وی اظهار داشت: در همه جای دنیا تورم را مالیات پنهان می نامند و در این شرایط دریافت مالیات را قطع می کنند.

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: خوزستان در دوران جنگ تحمیلی آسیب های زیادی دیده و شرایط خوزستان قابل مقایسه با استان های دیگر نیست.

در ادامه این نشست رئیس اتحادیه بنکداران اهواز در ادامه این نشست با اشاره به اینکه اصناف بازوی قوی برای اشتغالزایی در کشور هستند افزود: اگر یک واحد صنفی بتواند حتی یک اشتغال ایجاد کند آمار بالایی از اشتغالزایی در کشور را شامل می شود.

محمد کمال سودمند افزود: با این وجود کمکی به اصناف در رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال نمی شود.

وی گفت: قانون کار، هماهنگ با وضعیت فعلی اصناف نیست این قانون مربوط به ۳۰ سال قبل است که در آن زمان تورم کمتر بوده است،این روند باعث شده که افزایش اشتغالزایی را نداشته باشیم.

سودمند اظهار داشت:می توان به کارفرما در پرداخت بیمه کارگر کمک شود تا در ماندگاری و جذب نیرو اتفاقات خوبی در اصناف بیفتد.

رییس اتحادیه بنکداران اهواز بیان کرد: جزیره ای برخورد کردن دستگاه های مختلف با اصناف باعث سردرگمی صاحبان واحدهای صنفی شده است.

معاون وزیر صمت امروز پنجشنبه در سفر یکروزه به اهواز با جمعی از اصناف و صنعتگران خوزستان جهت بررسی مشکلات آن ها دیدار و نشست داشتند.

در خوزستان ۱۴۰ هزار واحد صنفی و ۶۰۰ اتحادیه وجود دارد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 × = 64