رئیس اتاق اصناف اصفهان: وام با سود ۱۴درصد دردی از اصناف دوا نمی‌کند

۱۰:۳۸:۵۸ دی ۶, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت: حمایت‌های دولت از اصناف باید در قالب معافیت مالیاتی، بیمه‌ای ‌و تسهیلات بانکی با تنفس یک ساله باشد که فعالان اقتصادی بتوانند فعالیت کنند.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،رسول جهانگیری رئیس اتاق اصناف اصفهان با بیان اینکه اصناف شرکای دولت هستند و بخش خصوصی بزرگ‌ترین سرمایه برای کشور است، اظهار داشت: دولت باید از این بخش حمایت کند تا آن‌ها بتوانند روز به روز فعالیتشان را بیشتر کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت برای مشاغل آسیب دیده وام با سود ۱۴درصد در نظر گرفته است بیان کرد: اصناف ما کسب و کاری نداشتند که بتوانند این تسهیلات را، آن هم بدون تنفس پرداخت کنند، بنابراین دولت حمایت‌های منصفانه‌تری لحاظ کند.

جهانگیری خطاب به سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با توجه به اینکه مالیات هر سال، سال بعد از اصناف دریافت می‌شود، سال ۱۴۰۰ وضعیت کنونی کسبه در نظر گرفته شود.

رئیس اتاق اصناف اصفهان با بیان اینکه این استان قطب اصلی تولید طلا و جواهرات است گفت: به دلیل نوسان قیمت طلا و شیوع بیماری‌کرونا بیش از ۹۰ درصد این واحد‌ها تعطیل هستند، زیرا کاسبان جرأت خرید و فروش ندارند.

او با بیان اینکه اصناف نبض اقتصادی کشور هستند افزود: مردم شیوه نامه‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند تا وضعیت بیماری کرونا بهبود یابد و این قشر بیشتر از این آسیب نبیند.

جهانگیری در پایان با اشاره به اینکه مردم ما همیشه در شرایط بحرانی با دولت همراه بوده‌اند بیان کرد: عبور از وضعیت فعلی همکاری همه‌جانبه و همّت شایسته مسئولان را می‌طلبد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 4 = 13