رئیس اتاق اصناف ارومیه:اصناف راه ورود به دنیای کارآفرینی هستند

۱۳:۴۹:۰۰ مرداد ۱۰, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف ارومیه:اصناف راه ورود به دنیای کارآفرینی هستند

رئیس اتاق اصناف مرکز استان آذربایجان غربی، شهر ارومیه گفت: پتانسیل خوبی برای ایجاد اشتغال در حوزه اصناف وجود دارد و اصناف راه ورود به دنیای کارآفرینی هستند و باید حمایت های لازم از این بخش صورت بگیرد.

اصغرطاهری پور درگفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران اظهار کرد: در حوزه صنفی می توان با کمترین میزان سرمایه شغل ایجاد کرد و اگر دولت بخواهد مشکل بیکاری را حل کند، نیاز به سرمایه عظیمی دارد که این پتانسیل درحوزه اصناف با بیش از ۱۸۵۰ نوع رسته شغلی وجود دارد که تنها نیاز به حمایت دارند و اصناف بهترین و مناسب ترین بخش برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی هستند.

طاهری پور تصریح کرد: اصناف راه ورود به دنیای کارآفرینی هستند و نظام استاد_ شاگردی که از دیرباز بر این بخش حاکم بوده و امروز در صورت حمایت بصورت چارچوب مندتر می تواند باعث رونق کارآفرینی باشد.

رئیس اتاق اصناف ارومیه افزود: ایجاد اشتغال در حوزه اصناف می‌تواند اشتغال پایدار و مبتنی بر مهارت ورزی را به وجود آورد و همچنین موجب رشد تولید داخلی و کسب و کار‌های جدید می شود که در این خصوص باید زیرساختهای لازم آن ایجاد شود.

وی تاکید کرد: بازار و اصناف همواره در تمام دوره‌ها موجب دلگرمی و حامی جامعه بوده‌اند و در شرایط موجود جامعه هم به لحاظ اشتغال و درآمدی که ایجاد می‌کنند، نقش بسیار تعیین کننده‌ای در اقتصاد جامعه دارند و دولت باید تنها دری که برای ایجاد اشتغال برای بیکاران باز مانده است را حمایت کند و اگر نگاهی به کشورهای همسایه مانند ترکیه داشته باشیم می بینیم نزدیک به ۵۰ درصد درآمد اقتصادی شان از طریق واحدهای تولیدی و حوزه صنفی است و ما نیز در صورت حمایت می توانیم این ظرفیت را در کشور ایجاد کنیم .

طاهری پور افزود: در دوره کرونا اصناف سختی های بسیاری را متحمل شدند و خسارت های زیادی به بخش های مختلف صنفی وارد شد و حمایتی که اصناف انتظار داشتند از سوی دولت صورت نگرفت و به وعده های که داده شده عمل نشد و امروز در شرایط کرونا باز بودن بازار و استمرار فعالیت های صنفی با رعایت پروتکل های بهداشتی اهمیت بالایی دارد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 6 =