در نشست رئیس اتاق اصناف ایران و اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای مطرح شد؛ لزوم افزایش نظارت بر نحوه صدور کارت عضویت شعب فروشگاه های زنجیره‌ای

۱۴:۲۸:۵۷ دی ۲۲, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

در نشست رئیس اتاق اصناف ایران و اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای مطرح شد؛ لزوم افزایش نظارت بر نحوه صدور کارت عضویت شعب فروشگاه های زنجیره‌ای

نشست بررسی مسائل پیرامون فروشگاه های زنجیره ای به ریاست سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران و با حضور مجتبی صفایی نائب رئیس اتاق اصناف ایران، ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت و عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران، محمدباقر مجتبایی دبیرکل اتاق اصناف ایران، منصور عالی پور، رئیس جدید و هیات مدیره اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای و جمعی از معاونان و مشاوران اتاق اصناف ایران برگزار شد.

🔹 رییس اتاق اصناف ایران در این باره به روابط‌ عمومی اتاق اصناف ایران گفت: مقرر شده است که هیات رئیسه اتاق اصناف ایران، ارتباطات بیشتری با اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای داشته باشند تا برخی از مسائل و مشکلات پیگیری و ساماندهی شود. بدین منظور نخستین نشست اتاق اصناف ایران با ترکیب جدید اعضای هیات مدیره اتحادیه کشوری فروشگاه زنجیره ای برگزار شد.

🔹 سعید ممبینی افزود: یکی از مواردی که در این نشست بر آن تاکید شد، وجوب بهبود پاسخگویی اتحادیه کشوری فروشگاه ‌های زنجیره ای به متقاضیان پروانه کسب و اعمال نظارت بیشتر بر نحوه صدور کارت عضویت در خصوص شعب در استان‌های مختلف بود.

🔹 وی بیان کرد: در این نشست همچنین بر ضوابطی همچون ضرورت بازنگری بر متراژ مصوب برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای تاکید شد تا اگر ایرادی وجود دارد اصلاح شود و نیز با واحدهای متخلف نیز برخورد صورت بگیرد.

🔹رییس اتاق اصناف ایران در ادامه گفت: یکی از اقدامات مشترک اتاق اصناف ایران و فروشگاه‌های زنجیره‌ای در تحلیل بازار است. اتاق اصناف ایران با استفاده از گزارش های روزانه این اتحادیه در خصوص تغییرات قیمت از سوی تولیدکنندگان و تامین کنندگان می تواند به جمع بندی هایی رسیده و در تصمیم‌گیری های کلان مورد استفاده قرار دهد.

🔹رییس اتاق اصناف ایران بیان کرد: در خصوص اجرای سیاست درج قیمت تولیدکننده نیز در کنار تولیدکنندگان، واحدهای توزیع کننده از جمله فروشگاه های زنجیره ای نیز باید ابلاغیات را رعایت کنند.

🔹ممبینی تاکید کرد: توجه به فروشگاه های زنجیره ای نباید ما را از نقش فروشگاه های سنتی در اصلاح نظام توزیع غافل کند. در دوره حاد شیوع کرونا این واحدهای توزیعی سنتی بودند که توانستند در یک شبکه گسترده کشور کالاهای مورد نیاز مردم را در اختیارشان قرار دهند. نظام صنفی برای ارائه کالاهای مناسب به واحدهای کوچک و فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای نیاز دارد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 8 = 32