در جلسه ستاد تنظیم بازار به ریاست مخبر؛ سقف قیمت‌ها با پیشنهاد سازمان حمایت و تایید ستاد تنظیم بازار اعلام می‌شود

۲۱:۳۳:۴۶ اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

در جلسه ستاد تنظیم بازار به ریاست مخبر؛سقف قیمت‌ها با پیشنهاد سازمان حمایت و تایید ستاد تنظیم بازار اعلام می‌شود

جلسه ستاد تنظیم بازار امروز به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار و مقرر شد سقف قیمت‌ها با پیشنهاد سازمان حمایت و تایید ستاد تنظیم بازار از سوی اتحادیه‌ها و اصناف اعلام شود.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از حوزه دولت ایرنا، در جلسه ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رئیس جمهور مقرر شد براساس توافق های انجام شده رقم واریزی یارانه ها به مردم برای ماه اول آزاد و سقف قیمت های چهار کالای اساسی با زنجیره مرتبط با پیشنهاد سازمان حمایت و تایید ستاد تنظیم بازار از سوی اتحادیه ها و اصناف از فردا اعلام شود.

در این جلسه که با محوریت “مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها” برگزار شد، درخصوص تغییر قیمت های اقلام مرتبط با اصلاح قیمت های چهار قلم کالای اساسی که در طرح توزیع عادلانه یارانه ها متناسب سازی می شوند، بحث و تصمیم گیری شد.

همچنین در این جلسه تاکید شد تا با همکاری و هماهنگی نهادهای نظارتی و بازرسی اعم از وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و با کمک سازمان تعزیرات به صورت وسیع و در سرتاسر کشور نظارت و کنترل بر وضعیت بازار و قیمت ها در فروشگاه های زنجیره ای و محلات تشدید شود.

در این جلسه که رییس دفتر رئیس جمهور، وزیران کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دادگستری، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، راه وشهرسازی، اقتصاد، روسای سازمان برنامه و بودجه و صدا و سیما، سخنگوی دولت و همچنین استاندار تهران نیز حضور داشتند، اعضای ستاد تنظیم بازار تصریح کردند که پس از اعلام و تأیید گزارش گرانفروشی و تخلف از چرخه تولید تا توزیع و فروش با متخلفان با اشد مجازات برخورد و چنانچه متخلف در زمره مدیران مراکز دولتی بود به سرعت از سوی مقام مافوق عزل شود.

در این جلسه گزارشی از چگونگی تعیین دهک های درآمدی و نحوه اختصاص یارانه ها به این دهک ها ارائه و مقرر شد ضمن رسیدگی سریع به اعتراض ها با همکاری سازمان هدفمند سازی یارانه ها برنامه ریزی لازم برای ثبت نام متقاضیان جدید نیز آغاز شده و چنانچه اعتراض کننده و یا فرد جدید مشمول قرار گرفت، یارانه اعلامی از نخستین روز آغاز طرح اصلاحی به وی تعلق گیرد.

در ادامه همچنین مقرر شد نظارت کاملی بر چگونگی توزیع آرد در سطح نانوایی ها و نحوه مصرف آرد نانوایی های سراسر کشور به منظور جلوگیری از فروش آرد خارج از شبکه اعمال شود.

در جلسه امروز همچنین وزیر جهاد کشاورزی گزارشی از تصمیمات اتخاذ شده در جلسه مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و دادگستری در خصوص چگونگی بازرسی ها و تقسیم کار در این زمینه ارائه کرد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 2 =