حمایت از تولید با رفع موانع و حذف قوانین موازی ممکن است

۱۴:۰۰:۵۶ فروردین ۱۸, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان قزوین با اشاره به اهمیت تولید و نقش آن در رفع مشکلات اقتصادی گفت: شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری تداوم شعار سال‌های اخیر است و این نشان از اهمیت و توجه بیشتر به تولید داخلی دارد و آنچه مهم است حمایت همه جانبه از تقویت تولید و بهبود فضای کسب و کار است که به همکاری و هم‌افزایی همه دستگاه‌های ذیربط بستگی دارد.
محمدفرج زاده ها در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران با تاکید بر ضرورت تولید داخلی کشور، افزود: گام نخست در توسعه تولید داخلی بررسی موانع تولید و رفع آن است تا مسیر برای جهش تولید هموار شود ودر سال ۱۴۰۰ باید موانع زیرساختی تولید در کشور حل شود و کارگاهای تولیدی به روز شده و نوین سازی شوند.
وی تصریح کرد: در راستای حمایت از تولید داخلی تلاش های کارگاههای تولید کوچک و تولیدات صنفی نیز باید دیده شود و نقش واحدهای تولیدی اصناف کمتر از تولیدات صنعتی نیست اما حمایتی که از بخش صنعتی صورت می گیرد را در بخش واحدهای تولیدی صنفی شاهد نیستیم.
فرج زاده ها اظهار کرد: تحقق «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نیاز به احصاء راهکار‌های حمایتی و پشتیبانی‌ از تولید دارد و اصلاح یا حذف برخی قوانین موازی به منظور رفع موانع پیش روی تولید و گام برداشتن در مسیر جهش و رونق تولید باید صورت بگیرد.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان قزوین به اهمیت و تاثیر مشوق‌های تولید در ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری در این بخش اشاره کرد و گفت: تعیین مشوق ها و حمایت های لازم از بخش تولید در زمینه مجوزدهی، سرمایه گذاری در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته باعث پیشرفت، اشتغالزایی، بازسازی و نوسازی می شودو به رونق تولید و جذب سرمایه در این بخش کمک می‌کند./ع/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =