حضور رئیس اتاق اصناف ایران در جلسات ستاد مقابله با کرونا ضروری است

۱۳:۱۷:۵۴ آبان ۲۸, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس: حضور رئیس اتاق اصناف ایران در جلسات ستاد مقابله با کرونا ضروری است

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تصمیماتی که برای حوزه اصناف و بخش خصوصی در ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته می شود حضور رئیس اتاق اصناف ایران و روسای اتاق تعاون و اتاق بازرگانی در جلسات این ستاد ضرورت دارد.

سید کاظم دلخوش در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران در حاشیه نشست اعضای هیات رئیسه اتاق ایران با اعضای فراکسیون اصناف و چندی از نمایندگان مجلس اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی بازار و تولید داخلی ، باید حمایت های جدی تری از بخش خصوصی صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: براساس اصل ۴۴ قانون اساسی که سه اتاق تعاون، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف ایران را به عنوان اعضای اصلی جلسات معرفی کرده است اولویت دارد که روسای سه اتاق به عنوان اعضای اصلی در جلسات ستاد مقابله با کرونا حضور داشته باشند.

دلخوش همچنین از بررسی اصلاحیه قانون نظام صنفی خبر داد و گفت: به زودی این قانون در مجلس مطرح و به تصویب خواهد رسید.

وی پرداخت تسهیلات مناسب به اصناف را ضروری دانست و اظهار کرد: با توجه به رکود و شرایط اقتصادی بازار لازم است تا اصناف تسهیلات ارزان قیمت دریافت کنند تا چرخه اقتصادی در بازار جریان داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بیان کرد: اصناف قشر زحمت کشی هستند که تلاش های زیادی را برای پویایی اقتصاد کشور انجام داده اند و همیشه همراه دولت بوده اند و امروز که با توجه به شرایط کرونا با مشکلات اقتصادی مواجه اند دولت باید مجموعه معافیت هایی که می تواند را برای مدت شش ماه برای اصناف لحاظ کند.

وی تاکید کرد: شرایط امروز کرونا شرایط خوبی نیست و اصناف و دیگر قشرها آسیب جدی دیدند و نیاز به حمایت دارند و تاکنون حمایت جدی از بخش اصناف صورت نگرفته است./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 × 1 =