ثبات نرخ کالاها با برنامه‌ریزی و تدبیر امکان‌پذیر است

۸:۲۲:۱۹ آبان ۲۵, ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

نماینده اتاق اصناف ایران در اتاق اصناف رشت گفت: برای ممانعت از افزایش قیمت‌ها باید آسیب‌های احتمالی از هر تغییر در بازار را شناسایی کرد. در واقع ثبات نرخ کالاها با برنامه‌ریزی و تدبیر امکان‌پذیر است.

حمید انزانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران بیان کرد: به طور معمول، نوسانات نرخ ارز و شرایط عرضه و تقاضا می‌توانند بر افرایش نرخ کالاها تاثیرگذار باشند. یکی از عواملی که بر عرضه تاثیرگذار است، حمل بار است. از این رو باید با سلسه اقداماتی تاثیر نرخ جدید بنزین بر حمل بار را کاهش داد.

نائب رئیس اول اتاق اصناف مرکز استان گیلان ادامه داد: در این زمینه نیاز است تا سهمیه بنزین برای وانت‌بارهای شخصی که به کار پخش کالا و موادغذایی مشغول هستند، در نظر گرفته شود. این درست است که شرکت‌های پخش مواد غذایی معمولا از ماشین‌های سنگین گازوئیلی استفاده می‌کنند اما برای رساندن بار به سوپرمارکت‌ها از وانت‌های شخصی استفاده می‌شود. البته این مسئله مخصوص سوپر‌مارکت‌ها نیست و درباره کالاهای دیگر هم صادق است.

وی همچنین بر تخصیص سهمیه بنزین به آژانس‌ها و تاکسی‌های تلفنی نیز تاکید کرد و گفت: با راه‌اندازی تاکسی‌های آنلاین تاکسی‌های تلفنی بسیار متضرر شدند. حال اینکه در بحث بنزین نیاز است تا به این قشر زحمت کش توجه شود.

انزانی از ثبات نسبی نرخ کالاها در بازار گیلان خبر داد و گفت: بازار به ثبات رسیده است و خبری از التهابات اقتصادی سال ۹۷ نیست. از این‌رو برای این که نرخ جدید بنزین بر نرخ کالاها تاثیر نگذارد باید تدابیری در حوزه حمل و نقل بار و مسافر داشت تا با همکاری هم از هرگونه جو روانی علیه ثبات بازار جلوگیری کنیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر به دلیل کاهش قدرت خرید مردم، بازار گیلان همچون بازار سایر شهر‌ها با رکود همراه است. /پ/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 × 1 =