تعامل سه‌جانبه مجلس، وزارت صمت و اصناف برای کاهش قیمت کالاهای اساسی

۹:۲۱:۴۲ آبان ۷, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

تعامل سه‌جانبه مجلس، وزارت صمت و اصناف برای کاهش قیمت کالاهای اساسی

نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و وزیر صمت و معاونان این وزارتخانه با حضور سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف ایران برگزار شد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص این نشست گفت: پیش‌بینی می‌شود منابع ارزی کشور در نیمه دوم سال نسبت به نیمه نخست افزایش یابد که این امر موجب بهبود تراز تجاری ایران و تامین منابع برای تامین کالاهای اساسی و منطقی شدن قیمت‌ها می‌شود.
محمدرضا پور ابراهیمی داورانی افزود: طبق گزارش‌های ارائه شده، براساس تصمیم دولت، موضوع تخصیص ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی تا پایان سال جاری، استمرار خواهد داشت.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعامل وزارت صنعت، معدن و تجارت و کمیسون اقتصادی می‌تواند منجر به کاهش قیمت‌ها شود، افزود: در جلسه امروز مشکلات و مسائل موجود در نظام صنفی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد ظرف ۱۰ روز آینده در نشست مشترک هیات رئیسه اتاق اصناف کشور و معاونان بخش بازرگانی و تجارت داخلی وزارت صمت خلاهای موجود در بخش ایفای تعهدات و… برای اصلاح قانون جمع‌بندی شود.
وی اظهار کرد: اقدامات مشترک وزارت صمت و بانک مرکزی در افزایش ظرفیت صادراتی کشور از طریق اتاق تهاتر و پایاپای در دستور کار است که براساس آن نیمه دوم سال شاهد جهش صادرات غیرنفتی کشور خواهیم بود./پ/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + = 26