تشکیل بیش از ۱۷۰۰ پرونده تخلف برای نانوایی‌های مشهد و حومه

۱۴:۰۷:۵۹ مهر ۱۱, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد خبر داد
تشکیل بیش از ۱۷۰۰ پرونده تخلف برای نانوایی‌های مشهد و حومه

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: طی ۶ ماه ابتداء سال جاری ۲۲۰۰ بازرسی از نانوایی‌های سطح مشهد و حومه انجام شده که این بازرسی‌ها منجر به تشکیل ۱۷۵۰ پرونده تخلف به ارزش ۲۸ میلیارد ریال شده است. از این میزان ۹۴۵ مورد مربوط به گرانفروشی، ۵۲۸ مورد کم فروشی، ۱۲۰ مورد عرضه خارج از شبکه و ۳۵۰ مورد عدم نصب نرخنامه بوده است.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از ایسنا امیر دلداری در خصوص نظارت‌ها و بازرسی‌های انجام شده از اصناف در مشهد طی ۶ ماه ابتداء سال جاری اظهار کرد: طی ۶ ماهه ابتداء سال ۱۴۰۰ حدود ۱۰۸ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی در مشهد انجام شده است. این بازرسی‌ها منجر به صدور ۶۵۸۸ فقره فرم تخلف شد که به تعزیرات حکومتی ارسال شده که ارزش این پرونده‌ها ۲۰۸ میلیارد ریال است.

وی افزود: همچنین این بازرسی‌ها منجر به صدور۷۸۰۰ اخطار کتبی برای واحدهای صنفی شده است. از این تعداد ۳۴۰۸ مورد مربوط به گرانفروشی، ۱۹۶۰ مورد عدم درج قیمت و ۶۱۰ مورد کم‌فروشی و ۵۰۲ مورد تقلب بوده است.

انجام ۲۲۰۰ بازرسی از نانوایی‌های سطح مشهد و حومه

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد درباره بازرسی از نانوایی‌ها با توجه به اهمیت و حساسیت آن تصریح کرد: طی ۶ ماه ابتداء سال جاری ۲۲۰۰ بازرسی از نانوایی‌های سطح مشهد و حومه انجام شده که این بازرسی‌ها منجر به تشکیل۱۷۵۰ پرونده تخلف به ارزش ۲۸ میلیارد ریال شده است. از این میزان ۹۴۵ مورد مربوط به گرانفروشی، ۵۲۸ مورد کم فروشی، ۱۲۰ مورد عرضه خارج از شبکه و ۳۵۰ مورد عدم نصب نرخنامه بوده است.

دلداری با اشاره به بازرسی‌های انجام شده در زمینه عرضه مرغ تصریح کرد: در طول ۶ ماه ابتداء سال جاری ۵۱۰۰ بازرسی از فروشگاه‌های سطح عرضه و عمده فروشی‌های مرغ انجام شده که این بازرسی‎‌ها منجر به تشکیل ۴۸۰ فقره تخلف به ارزش ریالی ۲۱ میلیارد شده است که ۳۵۰ مورد تخلف گرانفروشی، ۱۰۲ مورد عدم درج قیمت و عرضه خارج از شبکه ۳۵ مورد بوده است.

وی درمورد میزان گزارش‎های مردمی از ابتداء سال گفت: ۱۲ هزار و ۶۲۰ مورد از ابتداء سال گزارش‌های مختلف مردمی از سامانه‌های ارتباطی مختلف دریافت کرده‌ایم که در عرض ۶ ماه ۹۰ درصد از آن‌ها رسیدگی شده است. همچنین ۲۸۵۰ مورد شکایت کتبی دراتاق اصناف و اتحادیه صنفی و …. دریافت شده است که ۱۵۳۶ مورد با دریافت مبلغ ۶ میلیارد ریال جلب رضایت شده‌اند. ۹۲۵ فقره پرونده دیگر به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

انجام ۲۱۷ هزار بازرسی از مشاغل در مشهد طی سال جاری

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد درباره گشت‌های مشترک در خصوص پروتکل‌های بهداشتی از مشاغل گفت: این گشت‌ها با حضور تیم‌های مشترک از اداره امکان بهداشت بازرسی اصناف و اتحادیه صنفی انجام می‌شود. از ابتداء سال تا پایان شهریور ماه ۴۵۲۰ اکیپ مشترک تشکیل شده که ۲۱۷ هزار بازرسی از مشاغل داشته است. این بازرسی‌ها منجر به صدور ۴۲۲۵ اخطار کتبی و تنظیم ۱۶۹۴ فرم تخلف و پلمب شدن ۱۶۳۰ مورد از مشاغل به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ازدحام جمعیت و عدم تعطیلی در رنگ بندی شده است.

وی درباره طرح تشدید نظارت و بازرسی‌ها بر اصناف در دهه پایانی ماه صفر گفت: طرح تشدید نظارت و بازرسی بر اصناف در مشهد به مناسبت دهه اخر صفر از ۱۰ مهر ماه تا ۱۶ مهر ماه در مشهد به خصوص در منطقه ثامن انجام خواهد شد. در راستای این نظارت‌ها پیش‌بینی دایر شدن دو پایگاه در منطقه ثامن انجام شده است. بازرسی‌ها از ساعت ۹ صبح تا ۲۰ همه روزه انجام می‌شود. همچنین برای انجام این بازرسی‌ها پیش‌بینی۴۰ اکیپ بازرسی در روز نیز شده است تا در سطح شهر حضور داشته باشند./ع/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 11 =