تحقق عدالت اصلی ترین مطالبه جامعه صنفی هرمزگان/ فعالان صنفی و تجار استانهای مرزی برای بقا و رونق تولید نیازمندحمایت ویژه هستند

۹:۲۳:۳۱ مهر ۱۴, ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان تحقق عدالت را اصلی ترین مطالبی جامعه اصناف دانست و گفت: فعالان صنفی، بازاریان و تجار استانهای مرزی برای بقای کسب و کار و رونق تولید نیازمند حمایت ویژه دولت هستند.
به گزارش اصناف ایران به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان، عبدالحمید جلالی با حضور در جلسه شورای إداری استان که با حضور ریاست قوه قضائیه برگزار گردید، ضمن تشکر از اقدامات انقلابی ریاست این قوه در برخورد با مفسدان اقتصادی، کارنامه ۱۰۰ روزه آیت الله رئیسی را درخشان ارزیابی کرد و اظهار داشت: چشم تمامی مراجعین به قوه قضاییه به نتیجه کار یعنی عدالت خواهی منور است، تا در سایه سار آن جامعه اسلامی داشته باشیم.
وی در ادامه با بیان اینکه جامعه اصناف و بازاریان بدنبال تحقق عدالت هستند، افزود: بسیاری از آرای هئیت عمومی دیوان عدالت اداری به بطلان تصمیمات و مصوبات شورای شهر و به نفع اصناف صادر شده است، اما اجرای این احکام معطل مانده و وضع دریافت عوارضات شهرداری از کسبه خلاف رای دیوان همچنان جاری است .
نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران ادامه داد: درخواست ما از قضات به لحاظ عضویت و حضور در هئیت های رسیدگی به اختلافات مالیاتی و عوارض شهرداری، بذل توجه و استماع با حضور مودی است، تا خدائی ناکرده حقی تضییع نگردد .
رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان در بخش دیگر از سخنان خود تصریح کرد: بازار کشور بویژه اصناف، بازاریان و تجار استان های مرزی برای حیات و بقای کسب و کار و همچنین رونق تولید نیازمند حمایت َویژه دولت ، تامین مواد اولیه و ابزار و تجهیزات هستند و استفاده از ظرفیت بازارچه های مرزی برای رشد و توسعه تجارت و ایجاد اشتغال پایدار بسیار موثر و لازم است.
جلالی در ادامه با اشاره به سهم ۱۷,۵درصدی اصناف در تولید ناخالص ملی و همچنین دارا بودن بالغ بر ۱,۶ سرمایه کشور تاکید کرد: برابر آمار رسمی ۲۵درصد مولد اشتغال کشور در جامعه صنفی فعال است.
وی خاطر نشان کرد: اصناف و بازاریان کشور به عنوان یک پتانسیل عظیم و ارزشمند همواره از وفادارترین نیروی های مطیع نظام و رهبری بوده اند که نیازمند حمایت قوای سه گانه هستند.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان در پایان از فرصت فراهم شده در این جلسه و همچنین حمایت های مجموعه استانداری از فعالان اقتصادی هرمزگان تشکر نمود و توفیق مسئولان را برای تعالی کشور و نظام آرزو کرد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 1 = 3