1

تامین یک میلیون و ۵٠٠ هزار متر پارچه برای کارگاه های تولید ماسک هرمزگان

رئيس اتاق اصناف مركز استان هرمزگان از تامين يك ميليون و ٥٠٠ هزار متر پارچه مخصوص توليد ماسك براي كارگاه هاي فعال استان با همت سازمان بسيج اصناف و اتحاديه خياطان بندرعباس خبر داد.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از روابط عمومي اتاق اصناف مركز استان هرمزگان، عبدالمجيد جلالي ظهر امروز در حاشيه تخليه محموله پارچه مخصوص توليد ماسك در بندرعباس با تقدير از تلاش و پيگيري سازمان بسيج اصناف و اتحاديه خياطان بندرعباس و حمايت هاي سازمان صمت اظهار داشت: تامين مواد اوليه توليد ماسك از مهمترين اقدامات مجموعه اتاق اصناف و سازمان بسيج اصناف در راستاي حمايت از توليدكنندگان ماسك در هرمزگان است.

وي در ادامه با تشريح فعاليت هاي اتحاديه خياطان بندرعباس در مديريت كارگاه هاي توليدي ماسك استان افزود: بالغ بر ٣١ كارگاه مورد تاييد سازمان غذا و دارو هرمزگان در حوزه توليد ماسك با ظرفيت روزانه يك ميليون عدد ماسك فعاليت دارد.

جلالي با انتقاد از واردات ماسك قاچاق به استان تصريح كرد: عليرغم سرمايه گزاري هاي انجام شده در زمينه توليد ماسك تحت نظارت نهادهاي بهداشتي و حمايتي، واردات ماسك به عنوان بزرگترين تهديد اين صنعت در هرمزگان محسوب مي شود.

نماينده هرمزگان در اتاق اصناف ايران در پايان با درخواست از دستگاه ها و بنگاه هاي اقتصادي و صنعتي و مراكز بهداشتي و آموزشي استان بيان داشت: ماسك مورد نياز خود را از طريق شبكه توزيع يكپارچه اتاق اصناف با هدف حمايت از توليد كنندگان ماسك هرمزگان تهيه نمايند.

وي با تاكيد بر ضرورت استفاده از ماسك هاي توليد استان توسط صنايع و بنگاه هاي اقتصادي استان تصريح كرد: عدم حمايت از توليدكنندگان درون استان اين بخش را با مشكلات عديده اي نظير نابودي سرمايه و انباشت اقساط تسهيلات مواجه مي سازد./ع/