تامین یک میلیون و ۵٠٠ هزار متر پارچه برای کارگاه های تولید ماسک هرمزگان

۱۱:۴۲:۱۶ مهر ۱۲, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان از تامین یک میلیون و ۵٠٠ هزار متر پارچه مخصوص تولید ماسک برای کارگاه های فعال استان با همت سازمان بسیج اصناف و اتحادیه خیاطان بندرعباس خبر داد.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان، عبدالمجید جلالی ظهر امروز در حاشیه تخلیه محموله پارچه مخصوص تولید ماسک در بندرعباس با تقدیر از تلاش و پیگیری سازمان بسیج اصناف و اتحادیه خیاطان بندرعباس و حمایت های سازمان صمت اظهار داشت: تامین مواد اولیه تولید ماسک از مهمترین اقدامات مجموعه اتاق اصناف و سازمان بسیج اصناف در راستای حمایت از تولیدکنندگان ماسک در هرمزگان است.

وی در ادامه با تشریح فعالیت های اتحادیه خیاطان بندرعباس در مدیریت کارگاه های تولیدی ماسک استان افزود: بالغ بر ٣١ کارگاه مورد تایید سازمان غذا و دارو هرمزگان در حوزه تولید ماسک با ظرفیت روزانه یک میلیون عدد ماسک فعالیت دارد.

جلالی با انتقاد از واردات ماسک قاچاق به استان تصریح کرد: علیرغم سرمایه گزاری های انجام شده در زمینه تولید ماسک تحت نظارت نهادهای بهداشتی و حمایتی، واردات ماسک به عنوان بزرگترین تهدید این صنعت در هرمزگان محسوب می شود.

نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران در پایان با درخواست از دستگاه ها و بنگاه های اقتصادی و صنعتی و مراکز بهداشتی و آموزشی استان بیان داشت: ماسک مورد نیاز خود را از طریق شبکه توزیع یکپارچه اتاق اصناف با هدف حمایت از تولید کنندگان ماسک هرمزگان تهیه نمایند.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از ماسک های تولید استان توسط صنایع و بنگاه های اقتصادی استان تصریح کرد: عدم حمایت از تولیدکنندگان درون استان این بخش را با مشکلات عدیده ای نظیر نابودی سرمایه و انباشت اقساط تسهیلات مواجه می سازد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × = 4