تاثیر تورم بر قیمت میوه و تره‌بار

۱۱:۳۸:۴۵ تیر ۱۴, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران عنوان کرد:تاثیر تورم بر قیمت میوه و تره‌بار

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران گرانی میوه و تره‌بار را متاثر از تورم دانست و گفت: امیدواریم با وجود فصل تابستان قیمت ها کاهش پیدا کند.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از بازار، اسدالله کارگر با بیان اینکه در تابستان به دلیل نزدیکی مراکز تولید میوه و صیفی جات به شهر تهران قاعدتا قیمت ها باید به نسبت پایین تر از قیمت های فعلی باشد، گفت: ظاهرا تورم نیز روی قیمت میوه و صیفی جات تاثیر داشته که این باعث نارضایتی مردم شده است.

وی افزود: افزایش قیمت کالاهای اساسی و استفاده کارگران و باغداران از این کالاها باعث شده تا در قیمت میوه هم شاهد افزایش قیمت و ثبات آن باشیم در حالیکه در سال های گذشته ممکن بود به دلیل نوبرانه بودن برخی میوه ها افزایش قیمت داشتند اما با گذشت چند روز و کاهش قیمت به ثبات می رسیدند.

کارگر سوء استفاده برخی افراد از وضعیت موجود را غیر قابل انکار دانست و افزود: علاوه بر ما اتاق اصناف، اتاق ایران و تعزیرات حکومتی بر نحوه قیمت گذاری ها نظارت دارند و در صورت نیاز با هرگونه افزایش قیمت نامتعارف برخورد خواهیم کرد.

او گفت: در خصوص اعمال قانون درباره تخلفات انجام شده در حوزه میوه و تره بار پرونده های زیادی تشکیل شده و واحدهای صنفی که تذکرات را رعایت نکرده اند پلمب شده اند اما این کافی نیست و باید نظارت ها تشدید شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران گفت: قیمت گذاری میوه از مبدا یعنی میدان مرکزی میوه و تره بار و توسط عمده فروش ها و بسته به میزان عرضه و تقاضا انجام می شود. یعنی هر چه تقاضا بیشتر باشد بسته به میزان عرضه کالا قیمت آن تعیین ی شود و کاری از دست ما بر نمی آید. اما با توجه به فصل تابستان و وفور میوه در این فصل پیش بینی می کنیم که شاهد کاهش قیمت میوه باشیم./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 80 = 83