بیش از ۱۴هزار بازرسی از اصناف مشهد در نخستین روز اجرای طرح ستاد ملی کرونا

۱۳:۲۰:۰۶ آذر ۳, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

مدیر بازرسی و نظارت اصناف مشهد: بیش از ۱۴هزار بازرسی از اصناف مشهد در نخستین روز اجرای طرح ستاد ملی کرونا

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: در نخستین روز از اجرای طرح ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه های ۲، سه و چهار با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا، ۱۵ گروه گشت مشترک دستگاههای نظارتی ۱۴ هزار و ۱۵۰ بازرسی از اصناف کلانشهر مشهد انجام دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران امیر دلداری در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۵ گروه گشت مشترک شامل نمایندگان اتاق اصناف، اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی، مرکز بهداشت و سازمان صنعت معدن و تجارت هستند که ۱۰ گروه از گشتها صبح تا بعد از ظهر و پنج گروه از گشتها طی شب بر بازار نظارت کردند.

وی اضافه کرد: در نخستین روز از اجرای این طرح ۲۲۳ اخطار کتبی به صنوف متخلف داده شد، ۴۵ فرم جریمه تنظیم و ۱۴ واحد صنفی متخلف پلمب شدند که این واحدها شامل فروشندگان پوشاک، آبمیوه و بستنی، خرازی، کافی شاپ بودند.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: واحدهای صنفی متخلفی که پلمب می‌شوند، علاوه بر پرداخت جرایم نقدی تا ۱۵ روز بعد از این که ممنوعیت فعالیت واحدهای صنفی به اتمام رسید مجاز به فعالیت نخواهند و پلمب آنها باز نمی‌شود.

دلداری افزود: براساس ارزیابی انجام گرفته در نخستین روز از اجرای طرح ممنوعیت گسترده فعالیت واحدهای صنفی، ۷۰ درصد از صنوفی که اجازه فعالیت در مشهد نداشتند، قانون را محترم شمرده و تعطیل کرده بودند و صنوف متخلف اغلب واحدهایی بودند که یا اطلاع از این ممنوعیتها نداشتند یا از پروانه کسب برخوردار نبودند.

وی اضافه کرد: ۸۰ تا ۹۰ درصد از صنوف مشمول تعطیلی اجباری که در خیابانهای اصلی و مرکز شهر مشهد مستقر بودند، قانون را رعایت کردند، مجتمع‌ها و پاساژها نیز به طور کلی تعطیل بودند.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: از آنجا که مشاغل گروه یک که مجاز به فعالیت هستند طیف گسترده‌ای را تشکیل می‌دهند شاید این طور به نظر مردم رسیده که اغلب صنوف مصوبه را رعایت نکرده‌اند.

از ابتدای آذرماه براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، سه و چهار در شهرهای دارای وضعیت قرمز از نظر شیوع این ویروس ممنوع است که در این راستا در شهر مشهد به جز واحدهای عرضه مایحتاج ضروری مردم و واحدهای خدماتی در بخش‌های مختلف، باقی صنوف مجاز به فعالیت نیستند.

نانوایی‌ها، سوپرمارکتها، فروشندگان میوه و سبزی، مواد پروتئینی، تجهیزات پزشکی، لوازم بهداشتی و شوینده، عینک سازان، فروشندگان گیاهان دارویی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، همچنین واحدهای خدماتی شامل خشکشویی‌ها، واحدهای تعمیر خودرو، الکترومکانیک و تلفن همراه، فروشندگان لوازم خانگی، رایانه، مصالح ساختمانی، لوله و پروفیل، شوفاژ و تهویه، لوله بازکنی و قفل و کلیدسازی، آهنگران و صنوفی که در بخش ارایه خدمات و تعمیرات هستند مجاز به فعالیت بدون محدودیت می‌باشند./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 × 1 =