برگزاری سلسله نشست‌های آموزشی قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مالیاتی

۲۱:۱۴:۲۹ تیر ۱۶, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

برگزاری سلسله نشست‌های آموزشی قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مالیاتی

سلسله نشست های آموزشی قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مالیاتی از فردا (هفدهم تیر ۱۴۰۰) آغاز و به صورت پایلوت در استان یزد برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، این نشست ها با همکار اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی برگزار خواهد شد و در نشست یزد، حمیدرضا رستگار و محمدرضا جعفریان به عنوان نمایندگان اتاق ایران و کوروش محمدی و محمود علیزاده به عنوان نمایندگان سازمان امور مالیاتی کشور و با همکاری اتاق اصناف یزد برگزار می‌شود.

حمیدرضا رستگار، در این باره به پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران گفت: باعنایت به ابلاغ مجلس شورای اسلامی به سازمان امور مالیاتی برای اجرای قانون پایانه فروشگاهی و مهلت اجرای آن تا پایان سال ۱۴۰۰، سلسله نشست های آموزشی قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مالیاتی از فردا (هفدهم تیر ۱۴۰۰) آغاز و برای مرحله اول در یزد برگزار خواهد شد. در این جلسه نحوه اجرا گروه های هدف و آموزش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: پایانه فروشگاهی عبارتند از: رایانه، دستگاه کارتخوان بانکی(pos) درگاه پرداخت الکترونیکی یا هر وسیله دیگری که امکان اتصال به شبکه های الکترونیکی پرداخت رسمی کشور و سامانه مؤدیان را داشته و از قابلیت صدور صورتحساب الکترونیکی برخوردار باشد و سامانه مؤدیان، سامانه ای است تحت مدیریت سازمان مالیاتی که در آن به هر مؤدی، کارپوشه ای اختصاص یافته و تبادل اطلاعات میان مؤدیان و سازمان منحصرا از طریق آن کارپوشه انجام می‌شود.

به گفته رستگار، مودیان می توانند با استفاده از هرگونه سخت افزار و یا نرم افزار اعم از رایانه شخصی، پایانه فروشگاهی، سامانه ابری یا هر وسیله دیگری که حافظه مالیاتی به آن متصل شده باشد، به سامانه مؤدیان متصل شوند. مرجع نهائی ثبت، صدور و استعلام صورتحساب الکترونیکی، سامانه مؤدیان است./

(۱۴۰۰/۴/۱۶)

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

+ 31 = 38