برآیند ترکیب سنی شهرستان گناباد مانع از رونق فروش آنلاین 

۱۵:۲۱:۳۷ آذر ۲۶, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف گناباد مطرح کرد؛ برآیند ترکیب سنی شهرستان گناباد مانع از رونق فروش آنلاین 

رئیس اتاق اصناف گناباد گفت:ا توجه به مسن بودن جمعیت گناباد تعداد زیادی از کسبه این شهر از توانایی لازم برای فروش کالاهای خود به صورت برخط (آنلاین) در شرایط محدودیت‌های کرونایی برخوردار نیستند و در مدت اجرای این محدودیت‌ها با مشکلات اقتصادی مواجه شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از  ایلنا، علیرضا مقدم اظهار کرد: ۹۵ درصد مشاغل گروه ۲، سه و چهار این شهر که مشمول تعطیلی ۲ هفته ای محدودیت‌های کرونایی شده‌اند در اجرای این طرح مشارکت داشتند.

وی در این خصوص افزود: ۱۰ واحد صنفی که از اجرای مصوبات طرح جدید محدودیت‌های کرونایی طی ۲ هفته ابتدایی آذرماه سرپیچی کردند بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا مهر و موم شدند.

مقدم ادامه داد: توصیه‌های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع ویروس همه گیر کرونا به واحدهای صنفی داده شده است و با صنوفی که پروتکل‌های پیشگیرانه را رعایت نکنند برخورد جدی می‌شود.

رئیس اتاق اصناف گناباد با اشاره به اینکه اصناف در اجرای محدودیت‌های کرونایی نیازمند حمایت بیشتر مسئولان ذیربط و بانک‌ها هستند، گفت: برخی از اصناف با توجه به تعطیلی ۲ هفته ای محدودیت‌های کرونایی با مشکلاتی در بازپرداخت تسهیلات خود مواجه شدند و لزوم حمایت و توجه بیشتر بانک‌ها به این مساله ضروری است.

مقدم افزود: اداره صنعت و معدن و تجارت با پرداخت تسهیلات ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون ریالی از واحدهای صنفی و مشاغل آسیب دیده کرونا حمایت می کند.

رئیس اتاق اصناف گناباد گفت: این شهرستان در ابتدای آذرماه جاری با توجه به وضعیت قرمزش از نظر شیوع کرونا، مشمول محدودیت فعالیت‌های مشاغل گروه ۲، سه و چهار قرار گرفت ولی با تغییر وضعیت این شهرستان از قرمز به نارنجی این محدودیت‌ها از روز چهارشنبه ۱۲ آذر ماه کاهش یافت./ح/

 

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 6 = 12