1

بخشنامه اتاق اصناف ایران جهت مقابله با بیماری کرونا

در پی شیوع بیماری کرونا در کشور، رييس اتاق اصناف ایران با صدور بخشنامه‌ای نسبت به رعایت نکات بهداشتی و ایمنی در واحدهای صنفی سراسر کشور هشدار داد

 

در این بخشنامه آمده است:

«اصناف همواره در خدمت کشور و مردم بوده و هستند. تاریخ این مرز و بوم نیز گواهی بر این مدعا است. از این رو بر خود لازم می‌دانیم تا در کنار دیگر آحاد جامعه، نسبت به رفع مشکلات موجود درخصوص ویروس کرونا حساسیت لازم را به خرج دهیم.

در همین راستا نکات لازم‌الاجرا را به سمع و نظر کلیه فعالان صنفی رسانده و انتظار دارد با جديت تمام مورد توجه فعالان صنفي قرار گيرد.

کلیه واحدهای صنفی در سراسر کشور موظف‌اند که در محیط کسب و کار از وسایل ضدعفونی‌کننده جهت استفاده عموم بهره ببرند.

 

رعایت بهداشت فردی و عمومی مطابق با ضوابط اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مبادی رسمی این وزارتخانه ضروري بوده و توجه به توصيه هاي مامورين و بازرسين علوم پزشكي لازم الاجراست.

 

بازرسی و نظارت اتاق‌های اصناف سراسر کشور به ویژه در حوزه عرضه اقلام بهداشتی تشدید خواهد شد.لذا هیچیک از عرضه‌کنندگان لوازم بهداشتی حق ندارند نسبت به افزایش قیمت اقلام ضروری و بهداشتی اقدام کنند

 

اتاق اصناف ایران ، سازمان حمايت و تعزيرات كشور با همکاری کلیه اتاق‌های اصناف کشور و اتحادیه‌های صنفی مرتبط بر تمامی زنجیره تأمین و توزیع اقلام بهداشتی مربوطه نظارت دقیق خواهد داشت.

 

اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی موظف‌اند نسبت به تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده جهت استفاده پرسنل و مراجعان اقدام کنند.

 

کارکنان، پرسنل و مدیران تمامی واحدهای عرضه‌کننده اغذیه و آشامیدنی و اقامتي در همه رسته‌ها موظف‌اند کارت سلامت و بهداشت معتبر و مطابق با ضوابط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی كليه كاركنان را در محل جهت رويت بازرسين داشته باشند.

 

اهتمام نسبت به توصیه‌های بازرسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید در دستور کار کلیه واحدهای صنفی مرتبط قرار گیرد، صنوف مرتبط با خدمات غذايي و آشاميدني با بالاترين سطح حساسيت نسبت به رعايت نكات بهداشتي اهتمام ورزند.

 

اتاق اصناف ایران با تشکیل ستاد بحران مقابله با ویروس کرونا، اقدامات لازم در حوزه‌های مرتبط را در اسرع وقت به انجام خواهد رساند.

 

تمامی شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف از واحدهای صنفی، موضوع را از طریق سامانه ۱۲۴ به اطلاع مسئولان ذیربط برسانند.

 

روابط‌عمومی اتاق اصناف ایران»