بخشنامه اتاق اصناف ایران جهت مقابله با بیماری کرونا

۱۵:۱۹:۵۴ اسفند ۵, ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

در پی شیوع بیماری کرونا در کشور، رییس اتاق اصناف ایران با صدور بخشنامه‌ای نسبت به رعایت نکات بهداشتی و ایمنی در واحدهای صنفی سراسر کشور هشدار داد

 

در این بخشنامه آمده است:

«اصناف همواره در خدمت کشور و مردم بوده و هستند. تاریخ این مرز و بوم نیز گواهی بر این مدعا است. از این رو بر خود لازم می‌دانیم تا در کنار دیگر آحاد جامعه، نسبت به رفع مشکلات موجود درخصوص ویروس کرونا حساسیت لازم را به خرج دهیم.

در همین راستا نکات لازم‌الاجرا را به سمع و نظر کلیه فعالان صنفی رسانده و انتظار دارد با جدیت تمام مورد توجه فعالان صنفی قرار گیرد.

کلیه واحدهای صنفی در سراسر کشور موظف‌اند که در محیط کسب و کار از وسایل ضدعفونی‌کننده جهت استفاده عموم بهره ببرند.

 

رعایت بهداشت فردی و عمومی مطابق با ضوابط اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مبادی رسمی این وزارتخانه ضروری بوده و توجه به توصیه های مامورین و بازرسین علوم پزشکی لازم الاجراست.

 

بازرسی و نظارت اتاق‌های اصناف سراسر کشور به ویژه در حوزه عرضه اقلام بهداشتی تشدید خواهد شد.لذا هیچیک از عرضه‌کنندگان لوازم بهداشتی حق ندارند نسبت به افزایش قیمت اقلام ضروری و بهداشتی اقدام کنند

 

اتاق اصناف ایران ، سازمان حمایت و تعزیرات کشور با همکاری کلیه اتاق‌های اصناف کشور و اتحادیه‌های صنفی مرتبط بر تمامی زنجیره تأمین و توزیع اقلام بهداشتی مربوطه نظارت دقیق خواهد داشت.

 

اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی موظف‌اند نسبت به تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده جهت استفاده پرسنل و مراجعان اقدام کنند.

 

کارکنان، پرسنل و مدیران تمامی واحدهای عرضه‌کننده اغذیه و آشامیدنی و اقامتی در همه رسته‌ها موظف‌اند کارت سلامت و بهداشت معتبر و مطابق با ضوابط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کلیه کارکنان را در محل جهت رویت بازرسین داشته باشند.

 

اهتمام نسبت به توصیه‌های بازرسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید در دستور کار کلیه واحدهای صنفی مرتبط قرار گیرد، صنوف مرتبط با خدمات غذایی و آشامیدنی با بالاترین سطح حساسیت نسبت به رعایت نکات بهداشتی اهتمام ورزند.

 

اتاق اصناف ایران با تشکیل ستاد بحران مقابله با ویروس کرونا، اقدامات لازم در حوزه‌های مرتبط را در اسرع وقت به انجام خواهد رساند.

 

تمامی شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف از واحدهای صنفی، موضوع را از طریق سامانه ۱۲۴ به اطلاع مسئولان ذیربط برسانند.

 

روابط‌عمومی اتاق اصناف ایران»

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

79 + = 89