بازار پوشاک مدارس “داغ” نیست/مدرسه‌ها و تولیدی‌ها مستقیم کار می کنند

۱۴:۰۰:۴۸ شهریور ۶, ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

بازار پوشاک مدارس “داغ” نیست/مدرسه‌ها و تولیدی‌ها مستقیم کار می کنند

رئیس اتحادیه پوشاک کرمانشاه از افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت پوشاک مدارس نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بعید است امسال بازار مدرسه پررونقی داشته باشیم، بعلاوه مدارس و تولیدی‌ها مستقیم با هم تعامل می‌کنند در نتیجه مراجعه به بازار کم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از ایسنا، حسین بیات با بیان اینکه در سنوات گذشه بازار پوشاک مدارس از نیمه مرداد ماه رونق می‌گرفت، افزود: اکنون که در ابتدای شهریور قرار داریم هنوز خبری از آغاز خریدها در بازار نیست.

رئیس اتحادیه پوشاک کرمانشاه از چند عامل مهمی که بازار پوشاک را در آستانه بازگشایی مدارس به رکود کشانده یاد کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین این موارد عرضه پوشاک مدارس توسط خود تولیدی‌ها و حذف واحدهای صنفی عرضه پوشاک است، به‌گونه‌ای که مدارس به صورت مستقل با تولیدی‌ها وارد توافق شده‌اند و دیگر کمتر کسی برای خرید پوشاک مدارس به بازار مراجعه می‌کند.

بیات گفت: بازار بازگشایی مدارس همواره نقطه امیدی برای رونق کسب و کار فروشندگان پوشاک بود که متاسفانه با این رویه، فرصت فروش از فروشندگان پوشاک مدارس گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر شرایط سخت اقتصادی نیز باعث شده مردم خرید پوشاک را در اولویت قرار ندهند و گاهی پوشاک مدرسه را برای یک یا دو سال دیگر نیز استفاده کنند و همین امر خرید را کاهش داده است.

رئیس اتحادیه پوشاک کرمانشاه با بیان اینکه برنامه‌ریزی اولیه‌ای نیز برای برگزاری نمایشگاه پاییز صورت گرفته، خاطرنشان کرد: برپایی این نمایشگاه نیز چنانچه با حضور اصناف نباشد، لطمه جدی به بازار بازگشایی مدارس خواهد زد.

بیات از وضعیت قیمت‌ها در بازار پوشاک نیز یاد و اظهار کرد: در حال حاضر هر دست پوشاک مدارس بسته به اندازه و نوع آن بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

وی با بیان اینکه قیمت‌ها نسبت به سال گذشته ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یافته، گفت: به دلیل شرایط رقابتی که در بازار وجود دارد، همه واحدها تلاش می‌کنند پوشاک خود را با حداقل سود بفروشند و از این رو کمتر شاهد گرانفروشی در بازار هستیم./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 × 1 =