بازاریان در پرداخت مالیات عجله نکنند/ تراکنش های بانکی موید درآمد نیست

۱۷:۱۸:۱۳ خرداد ۲۷, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

بازاریان در پرداخت مالیات عجله نکنند/ تراکنش های بانکی موید درآمد نیست

به گزارش اتاق اصناف ایران مسعود ناصری راد رییس اتاق اصناف اردبیل در جلسه ای با مدیرکل امور مالیاتی استان که با حضور روسای اتحادیه های صنفی در محل اتاق اصناف مرکز استان برگزار شد با اشاره به گلایه اصناف و کسبه در مورد افزایش چند برابری مالیات از درآمدها بیان کرد: این انصاف نیست که استان اردبیل در زمان تنظیم بودجه استان ها از کمترین سهم برخوردار باشد اما مالیات پرداختی اصناف در اردبیل با کسبه و بازاریان پایتخت برابری کند.

وی خواستار توجه ویژه متولیان مالیاتی کشور به استان های ضعیف و کم درآمد شد و گفت: این موضوع درست است که مالیات یک قانون است و قانون نیز لازم الاجرا می باشد اما افزایش چندین برابری مالیات آن هم در زمانی که بخاطر شیوع کرونا بازار به کلی در حالت رکود و در آستانه ورشکستگی بود جای بحث و پیگیری دارد.

رییس اتاق اصناف اردبیل به وضعیت بحرانی اقتصادی و درآمدی بازاریان اشاره کرد و گفت: افزایش مالیات آن هم با این شدت نتیجه ای جز ایجاد مشکل در بازار نخواهد داشت و تمامی زحماتی که در راستای تنظیم بازار انجام می شود را هدر خواهد داد.

ابراهیم قلیزاده مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه تراکنش های بانکی شاخصی برای محاسبه مالیات بر درآمد نیست افزود: حتی ارقام و تراکنش دستگاه های پوز نیز دلیلی بر درآمد نیست و مالیات بر درآمد از طریق اینتا کد و اظهارنامه مالیاتی تعیین می شود.

وی با اشاره به تعامل خوب و تنگاتنگ امور مالیاتی استان با اتاق اصناف اردبیل اظهار کرد: این تعامل باعث شده تا امور مالیاتی بهتر و بیشتر در جریان مشکلات اصناف و بازاریان قرار گیرد بطوریکه در جلسات کشوری نیز گلایه بازاریان مبنی بر افزایش چند برابری مالیات ها را مطرح کرده ایم.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل ادامه داد: در این خصوص پیشنهاد رییس اتاق اصناف اردبیل مبنی بر رعایت حال استان های ضعیف در اخذ مالیات مورد استقبال متولیان امر قرار گرفت و مقرر شد سال آینده این پیشنهاد پس از بررسی ابعاد مختلف آن، مصوب و اجرایی شود.

این مسئول تصریح کرد: منصفانه نیست که میزان مالیات پرداختی اصناف استانی نظیر اردبیل با پرداختی بازاریان پایتخت و سایر کلانشهرهایی که به مراتب از زیرساخت ها و خدمات مطلوب تری برخوردارن یکسان باشد؛ قطعا پیگیری هایمان را در این خصوص ادامه خواهیم داد و صدای بازاریان اردبیل را به مسئولین خواهیم رساند./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 7 = 56