انتقاد از بی‌توجهی دولت به اصناف

۱۷:۳۴:۵۹ آبان ۶, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس فراکسیون اصناف مجلس:انتقاد از بی‌توجهی دولت به اصناف
رئیس فراکسیون اصناف مجلس با بیان اینکه متأسفانه حمایت دولت از اصناف در زمان بروز ویروس کرونا بیش از شعار چیزی دیگری نبود و در عمل اتفاقی رخ نداد، گفت: بخش عمده‌ای از اصناف به علت شیوع ویروس کرونا تعطیل شده‌اند و مبالغی که برای حمایت از اصناف از سوی دولت مدنظر قرار گرفت حتی پاسخگوی یک ماه فعالیت اصناف و کسبه نبود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با میزان، گفت: متأسفانه حمایت دولت از اصناف کشور در زمان بروز ویروس کرونا بیش از شعار چیزی دیگری نبود و به واقع در عمل اتفاقی رخ نداد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر بخش عمده‌ای از اصناف به علت شیوع ویروس کرونا تعطیل شده‌اند و مبالغی که برای حمایت از اصناف از سوی دولت مدنظر قرار گرفت حتی پاسخگوی یک ماه فعالیت اصناف و کسبه نبود.
رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از ۸ ماه است که چراغ فعالیت اصناف خاموش شده است، اظهار داشت: از این رو تعداد زیادی از کسبه بیکار شده‌اند و هیچ فکری برای خیل بیکاران از سوی دولت نمی‌شود.
این نماینده مجلس با بیان اینکه پرداخت بیمه بیکاری به برخی از اصناف علاج درد آن‌ها را نمی‌کند، اظهار داشت: این بیمه بیکاری تنها به مانند یک مُسکن بود که حتی این موضوع هم کم کم اثر خود را از دست می‌دهد.
حسن پور افزود: در حال حاضر ما نگرانی‌های زیادی در رابطه با فعالیت اصناف در کشور داریم و امیدواریم دولت هر چه سریع‌تر چاره‌ای جدی برای مشکلات اصناف پیدا کند چرا که اصناف به نوعی در خط مقدم مبارزه با جنگ اقتصادی قرار دارند و نیاز است از آن‌ها حمایت شود.
رئیس فراکسیون اصناف مجلس با بیان اینکه بسیاری از گرانی‌ها مربوط به فعالیت اصناف نبوده و کاهش ارزش پول ملی به بسیاری از نوسانات دامن زده است، تاکید کرد: متاسفانه تیم اقتصادی دولت برای امنیت ارزش پول ملی هیچ اقدامی عملی را در دستور کار خود ندارد./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 1 = 2