امضا تفاهمنامه همکاری اتاق اصناف و مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس

۱۲:۳۸:۳۰ آبان ۲۸, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

امضا تفاهمنامه همکاری اتاق اصناف و مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس

تفاهمنامه همکاری مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس و اتاق اصناف با حضور  رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی بندرعباس و کناری زاده مسوول مرکز داوری اتاق بازرگانی و جلالی رییس اتاق اصناف استان هرمزگان منعقد شد.

با انعقاد این تفاهم نامه اختلافات حقوقی صنوف توسط مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس به عنوان یک نهاد قانونی حل و فصل خواهد شد و همدلی و همکاری بین اتاق اصناف و اتاق بازرگانی بندرعباس برای اولین بار بعد از سال ها به بالاترین سطح خود خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل ازقلم، رییس مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس در این مراسم اظهار کرد: مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران یک مرکز سازمانی قانونی و معتبر در حوزه داوری بین المللی و داخلی است و با توجه به تجربه چندین ساله این مرکز می تواند در توسعه و ترویج داوری موثر باشد.

کناری زاده افزود: این مرکز با داشتن زیرساخت فیزیکی و مکان و از حیث قواعد و مقررات حاکم بر رسیدگی داوری و برخوردار بودن از داوران باتجربه و حرفه ای و وکلا و اساتید دانشگاهی ظرفیت بسیار بالایی برای داوری دارد.

وی بیان کرد: با انعقاد این تفاهمنامه مشترک با اتاق اصناف و حمایت سازمان صنعت و معدن و مدیریت نظامند اصناف می توان شاهد کارنامه ای موفق در حل اختلافات اتحادیه های زیر مجموعه اصناف بود.

در ادامه نیز رییس اتاق اصناف هرمزگان ضمن قدردانی از حمایت های اتاق بازرگانی بندرعباس و صنعت و معدن اظهار داشت: اتاق بازرگانی بندرعباس در دور جدید با حمایت های بی دریغ خود از تجار در بخش های مختلف زمینه ساز حرکت های ارزشمندی شده است.

جلالی بیان کرد: انعقاد این تفاهمنامه برای اتاق اصناف که زیر مجموعه ها و اتحادیه های زیادی دارد لازم و ضروری بود چرا که رسیدگی به اختلافات حقوقی اتحادیه ها از طریق مرکز داوری علاوه بر صرفه جویی در وقت مراجعات به دادگاه ها را کاهش می دهد.

وی تاکید کرد: بدون شک تعاملات اتاق اصناف با اتاق بازرگانی بندرعباس گسترش خواهد یافت و این تفاهمنامه تحول شگرفی در حوزه حل اختلافات صنوف و اتحادیه ها ایجاد خواهد کرد./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 87 = 96