اصناف و بازاریان نیاز به حمایت مسئولین و دولت دارند

۱۱:۲۸:۱۳ اردیبهشت ۲, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

 رئیس اتاق اصناف همدان یکی از دغدغه های کسبه و بازاریان همدان را در زمان شیوع ویروس کرونا رکود واحدهای صنفی دانست و گفت: با شیوع ویروس کرونا از اواخر سال گذشته بازاریان همدان از مشاغل پر خطر تا کم خطر متضرر شدند .

حسین محرابی در گفت و گو با خبرنگار اصناف ایران افزود: تعطیلی واحدهای صنفی بسیاری از صاحبان مشاغل را در پرداخت دیون و اقساط خود ، حقوق کارگران، اجاره و حتی تامین مایحتاج خود با مشکل مواجه کرد.

وی تصریح کرد: مجموعه ی اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی به عنوان حامیان حق و حقوق فعالین و بازاریان مجدانه پیگیر مطالبات کسبه و بازاریان خواهند بود.

محرابی در مورد بازگشایی واحدهای صنفی گفت: در حال حاضر اغلب واحدهای صنفی در اجرای مصوبات ستاد مبارزه با ویروس کرونا در حال فعالیت می باشند و در خصوص بازگشایی سایر صنوف از جمله آرایشگر زنانه و مردانه ،رستوران ها و تالارها و… در حال پیگیری موضوع از طریق مراجع ذی ربط می باشیم.

وی ضمن تشکر از صاحبان و مالکان آن دسته از مغازه هایی که در ماه اخیر اجاره بهای خود را بخشیده اند اذعان کرد این اقدام خداپسندانه به عنوان یک فرهنگ در بین همشهریان و به خصوص بازاریان در حال گسترش است و باز هم شعار “انصاف ، اصناف” در پایتخت تاریخ و تمدن محقق شد.

رئیس اتاق اصناف همدان در پایان در خصوص مطالبات بازاریان از اتاق اصناف همدان و دولت بیان کرد: اتاق اصناف در زمان مقرر اقدامات لازم در راستای قانون نظام صنفی را در جهت ارائه تسهیلات به بازاریان را اطلاع رسانی خواهد کرد و از جمله این اقدامات رایزنی با شهرداری همدان جهت اعمال تخفیف ویژه در پرداخت عوارض کسب و پیشه و خدمات بهای عمومی را می توان نام برد موضوع اصلی تسهیلات از دولت و دستگاه های اجرایی مطرح است که این تسهیلات از اداره امور مالیاتی،سازمان تامین اجتماعی و بانکهایعامل در حال پیگیری است.

وی مطرح کرد: اتاق اصناف همدان دل سوزانه همراه با کسبه و بازاریان این شهر بوده و تا زمان احقاق مطالبات این قشر پیگیری های لازم را انجام خواهد داد. /ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × = 7