1

رئیس اتاق اصناف کرمانشاه: اصناف هدایت گر سکان اقتصاد خرد کشور هستند

رئیس اتاق اصناف کرمانشاه گفت : اصناف بزرگترین تشکل اقتصادی هستند که صنف‌های مختلف به عنوان حلقه‌های این زنجیر، کل کشور را پوشش می دهند .

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران رضا سلیم ساسانی رئیس اتاق اصناف کرمانشاه اظهار کرد: اصناف بزرگترین تشکل اقتصادی است که صنف‌های مختلف به عنوان حلقه‌های این زنجیر، کل کشور را پوشش می دهند و به عبارت دیگر هدایت صحیح سکان اقتصاد خرد کشور توسط اصناف سبب تقویت و تکامل اقتصاد در سطح کلان می‌شود.

وی تصریح کرد: نقش اصناف در سطح اشتغال زایی بسیار موثراست حتی نقش اصناف از سازمان‌هایی که وظیفه اصلی آن‌ها اشتغال زایی است پررنگ‌تر می‌باشد.

سلیم ساسانی در خصوص تفاوت اشتغال زایی در حوزه اصناف و بازار با واحد‌های صنعتی افزود: در واحد‌های صنعتی، تعداد زیادی از افراد مشغول به کار می‌شوند که در صورت تعطیلی واحد مذکور همگی افراد شاغل در آن واحد صنعتی شغل خود را از دست می‌دهند و برای اشتغال مجدد باید منتظر استخدام یک واحد صنعتی دیگر باشند، اما در واحد‌های صنفی اینگونه نیست و هرکدام از افرادی که در یک واحد صنفی آموزش دیدند و کار کرده اند می‌توانند خود به عنوان یک مولد اشتغال، یک واحد صنفی را راه اندازی کنند و سبب ایجاد اشتغال تعدادی افراد دیگر گردند و زنجیره اشتغال زایی را در حوزه اصناف به همین ترتیب ادامه پیدا می‌کند.

رئیس اتاق اصناف کرمانشاه در خصوص نقش اصناف و بازاریان در دوران دفاع مقدس و همراهی با انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در دوران جنگ تحمیلی، اصناف بعد از اینکه امام خمینی (ره) فرمودند وارد شدن به جنگ و دفاع از کشور از واجبات است، کسب و کار‌های خود را رها کردند و به جبهه‌ها رفتند و در بخش دیگر پشتیبانی و حمایت از رزمنده‌ها و تامین اقلام مورد نیاز جبهه‌ها هم نقش بسزایی داشته اند./ع/